çıkan sonucu göre gereği kadar hücreye değer yazdırma

öncelikle merhaba..benim sorun şöle.,,

örneğin bir hücrede formülle bir değer hesaplatıyorum..bu çıkan sonuca göre herhangi bir sütunda(örneğin A sütununda) çıkan değere göre satır satır değer yazdırmak istiyorum...

örneğin: a1 hücresinin sonucu diyelim 4 çıktı..çıkan bu sonuçtan sonra otomatik olarak b sütununa ;

b1= diyagonal1
b2= diyagonal2
b3= diyagonal3
b4= diyagonal4

olarak metin halinde yazdırmak istiyorum...eğer formül sonucu yani a1 hücresindeki değer 100 çıkarsa..verdiğim örnek gibi b sütununa 100 tane değer gelicek...

yardım ederseniz çok sevinirim...örnek dosya yollayamıom çünkü hiç bir formül yazamadım bununla ilgili..

şimdiden alakasınıza teşekkürler....
saygılar,,sevgiler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn dmzkn

10 hücre için deneme dosyası ektedir.

İşinizi görüyorsa siz 100 hücre için uygularsınız.

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-02-2026
sorudan anladığım kadarıyla, arkadaşın yapmak istediği bu değil. yanılmıyorsam a1 hücresi içindeki değere göre bir döngü oluşturulacak. ve oluşturulacak bir tuş yardımı ile b 1 hücresinden başlayarak a1 içerisindeki değer kadar diagonalX yazdırılacak.
sanırım işini görür. hoşcakal

sayın yiğit döngü olması gerekliliğinde haklısınız sanırım...
ama benim istediğim sizin bana gönderdiğiniz dosyadaki butona basıldığında karşıma a1 hücresinde yazan sayı kadar diyagonal yazısı gözüksün...yani a1 hücresi 5 çıkarsa 5 tane gözüksün...değer değiştiğinde mesala 3 olduğunda 3 tane gözüksün gereksizler silinsin bi anlamda...
yani a1 deki değer değiştiğinde ekranda yazılacak diyagonal yazıları otomatik değişsin....
ilgiliniz içinde ayrıca teşkkür ederiç,m..umarım ne demek istediğimi aktarabilmişimdir...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın dmzkn,

Fonksiyonlarla çözümü ekte

necdet bey çok teşekkür ederim....tek kelimeyle mükemmel yani ...tam istediğim şey...

Allah razı olsun nediim...Allah daha çok ilim ve fikir versin....

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn dmzkn benim örneğim renkli Necdet beyinki siyah beyaz.

Başka bir fark göremedim. :)

Sub a()
Dim a As Long
x = Range("a1")
For a = 1 To x
Range("ba") = a..............bu satır olmadı.******
Next a
End Sub

sanırım buna benzer bişi ama ** lı satırda düngüden gelen a değerini ba değerine atamıyo....sayaç çalışırken ba nın yerine b1, b2 ...diye değerler verip ait olduğu hücreye atamıo...burasını sölerseniz çözülcek galiba...

buldumm :)))) forumdan parça parça aldığım bilgilerle yazdım kodunu ..çalışıo ..:))))

Sub y()
Dim y As Long
x = Range("a1")
For y = 1 To x
Sheets("Sayfa1").Cells(y, 2) = "diyagonal" & y
Next y
End Sub