ÇÖZÜLDÜ: Flash bellekte birden fazla bölüm ayrılması mümkün mü, nasıl?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Değerli Dostlar;

Piyasada 4, 8 GB usb bellek bulamadığım için, 16 GB olanı satın aldım; Hiren's Boot CD ile yazılımlar yükledikten sonra şuan 13 GB boş alan var.

Flash bellekteki bu boş alana, boot edilebilir başka yazılımlar ekleyebilir miyim? Nasıl?

Konuya ilişkin düşünce, görüş ve önerilerinizi öğrenmek istiyorum.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba Selim Bey,

Flash Diski elbette birden fazla parçaya ayırabilirsiniz. Ama boot olarak başlatmak istediğinizde bölümlerden ilkini görecektir. 2. bölüme dolaylı yollardan erişim sağlayabilirsiniz.

Bunun yerine Multi Boot hazırlarsanız birden fazla boot'lu erişim elde etmiş olursunuz. (Konu Hakkında daha fazla bilgiye Buradan erişebilirsiniz.)

*Eğer çözüme ulaşamazsanız farklı yöntemleri adım adım görselleştirip paylaşabilirim.

İyi çalışmalar.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Bu konu ile ilgili evvelce baya uğraştım size tavsiyem flash disk yerine harici hard disk kullanmanız .
harici hard disk bu işlemleri flsah diskten çok hızlı yapıyor.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın netzone,
Sayın turist,
Sayın halit3
,

Değer dostlar gününüz aydınlık, neşeniz sağlığınız yerinde, kazancınız bol ve her şey gönlünüzce olsun.

Hayırlı Cuma'lar. İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler. Paylaşılan bilgiler yararlı ve dikkat gerektiriyor. Sakin bir günümde deneyeceğim.

Halit üstadım, "hızlı oluşu nedeniyle harici disk kullanılmasını" öneriyorsunuz. Uygun bir zamanınızda nelere dikkat etmem konusunda bilgilendirmenizi rica edeceğim.

Sevgi ve saygılar.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
1 TB Harici diski hem bootable , hem de dosyaları saklamak için ne yapılmalı?

Son düzenleme:

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Merhaba
Hariciyi iki parçaya bölün biri çok küçük olsun yani 40 veya 50 gb olsun boot usb yaparsınız bu kadarı yeterli
bir çok proğramları buraya üçüncü bir yazılımla WinSetupFromUSB 1.8.exe ile yapabilirsiniz.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Ben böyle bir hariciye bu işlemleri daha önceden yapmıştım sizin için sırf görsel görmeniz için bir tane daha ekleme yaptım onun resmini ekledim proğramların çalışacak ekranı böyle oluyor.

Ekli dosyalar

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Sayın Halit3,

Mesajınızı yeni gördüm. İlginiz, bilgilendirmeniz ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme: