[ÇÖZÜLDÜ] VBA Ekranındaki Belirsiz İsim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Ekteki resimde kırmızı ile işaretli bölüm VBA ekranımda gözükmektedir. PERSONAL ismini bilgisayarda arattığım da sadece Virüs Programı içerisindeki (Avira AntiVir Personal Edition Classic ) adı geçen kelimeleri buldu.

Office Programını bilgisayardan kaldırıp tekrar yükledim sorun çözülmedi.

Sizce bu sorun neden kaynaklanıyordur?

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
kişisel makro çalışma kitabı

dostum o virüs değil :D sadece kişisel makro çalışma kitabındır.korkmana gerek yok.makro kaydı yaparken çalışma kitabı değil de kişisel makro olarak kaydetmişsin.bu dosyayı bir kere aktifleştirdin mi onu kaldırmak için yardım meünüsünden algıla & onar seçeneği ile kaybolabilir ama gerek yok ii akşamlar...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sn. emrexcel123,

Virüs olmadığını biliyorum zaten, orda söylemek istediğim o dosyayı bilgisayarda arattığımda herhangi bir şey bulamamayışımdı . Aramada sadece AntiVir Personal adlı dosya isimlerini bulduğunu belirtmek istemiştim. O kısmını yanlış anlatmışım sanırım. Yanlış anlattığım için özür dilerim.

Diğer söylediğiniz öneriyi, yardımdan algıla & onar ı denedim maalesef sonuç yine değişmedi.

İlginiz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
PERSONAL.xls gizli bir klasörde olduğundan bulunamıyor, öncelikle gizli klasörleri görünür yapıp ondan sonra aratın yada arama kriterlerinizi gizli dosyalarıda arayacak şekilde seçin. Büyük ihtimalle bu dosya aşağıdaki klasördedir.

C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sn. leventm,

Verdiğiniz çözüm için çok teşekkür ederim. Sorunun adresini tam olarak vermişsiniz. Hedefi 12 den vurmak bu olsa gerek.

İyi çalışmalar..

Saygılarımla,

espiyonajl

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...