[ÇÖZÜLDÜ] Word dosyasındaki verileri Excel'de sayfalara ayırma...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Sevgili Excel'ci arkadaşlar, Word olarak yazılmış bir sayfa var. Bu sayfada karışık şekilde adresler mevcut. Bu adresleri Excel dosyasında her sayfada 1 adres olacak şekilde dağıtmak istiyorum. İlk adres Sayfa1'de, 2 nci adres Sayfa2'de...Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar olurum. Saygılarımla...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın enteresan,

Yapmak istediğiniz şey biraz zor gibi geliyor bana. Tek tek kopyalamak gerekir gibi. Kopyalamada Sütun kopyalamayı tercih edebilirsiniz.

Sütun kopyalama yapmak için adresin başındaki karaktere gelip Alt tuşuna basılı tutarak fare ile seçebilirsiniz.

Yada adresin başında iken Ctrl+Shift+F8 ile sütun kopyalamaya geçebilirsiniz. Bu şekilde yön tuşlarıyla sütun olarak seçebilirsiniz. Sonra excele yapıştırırsınız.

Başka bir çözüm aklıma gelmiyor.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Verilerinizi Wordde CTRL-A tuşuyla kopyalayıp excel sayfasına sağ tıklayıp özel yapıştır unicode metin seçeneğiyle yapıştırın. (Yalnız wordde her satırın sonunda enterle satır sonu yapılmış olmalı. Word adres dosyanızda 27 nci satırda enterle aşağı satıra inilmemiş onu düzelterek.)

Makroyu çalıştırın.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003
TÜRKÇE
Verilerinizi Wordde CTRL-A tuşuyla kopyalayıp excel sayfasına sağ tıklayıp özel yapıştır unicode metin seçeneğiyle yapıştırın. (Yalnız wordde her satırın sonunda enterle satır sonu yapılmış olmalı. Word adres dosyanızda 27 nci satırda enterle aşağı satıra inilmemiş onu düzelterek.)

Makroyu çalıştırın.
Çok teşekkür eder, saygılar sunarım. Ayrıca Necdet hocama da ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Evet Sayın veyselemre'yi kutlamak gerek.

Excel Vers. ve Dili
2003 office
Selam

selam hocam,, biz okulda kalfalık ve ustalık belgesi hazırlarken öğrencilerin isim listesini excel de hazırlıyoruz;bu listede bu kişinin kalfalık belgesinde olan tc no su ,anne baba isimleri ,doğum yeri tarihi vs vs. kişisel bilgilerini oluşturuyoruz. ve bu listede yaptıklarımızı bakanlığın yollamış olduğu ustalık-kalfalık belge şablonunda tekrar yazarak -bana kalırsa angarya iş- vakit harcıyoruz. ben gerçi onun yerine kopyala yapıştır yolunu seçerek-ALT * TAB tuşu ile geçişler yaparak- angarya işi en aza indirme yoluna gidiyorum.
Sorum şu;
1- excelde oluşturduğumuz isim listesi ve bilgilerini bakanlığın yollamış olduğu şablonda sadece kişinin ismini yazarak diğer bilgileri otomatik olarak atabilir miyiz?

2- yoksa excelde şablon bir kalfalık -ustalık belgesi oluşturarak mı bu veri paylaşımını yapabilirim?
Bana örnek yollamanız mümkün mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...