Çok sayfa ve çok seçenekli konsolide işlemi

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Merhabalar
Çok sayfada aynı türden verilerin olduğu bir excel dosyasında sayfalardaki verileri en az iki koşula göre değerlendirerek son sayfada toplayan bir formül nasıl yazılır.
forumdaki örneklere(konsolide, 3d) formüllerine baktım ama örnekler genelde tek koşul üzerine kurulu ve etopla ve topla.çarpım kombinasyonu ile çözüm üretilmiş. benzer şekilde kombine ettiğim formüllerden sonuç alamadım. örnek dosya ekte....
teşekkürler...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
TŞK..

Merhaba,

Eki inceleyiniz.

.
Ömer bey çok teşekkür ederim. Çok güzel bir çözüm. Gerçi 2. formül mantığını kavramak biraz zaman alacak belki ama şu an itibariyle sorun çözüldü.Formülü dosyanın tamamına uygulamaya çalışacağım.
Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Hesaplama

formül çalışırken bilgisayarı fena zorluyor. Hızlı çalışmasını nasıl sağlayabilirim. Aynı etopla örneğinden hareketle çoketopla formülü uyarlanamazmı acaba.?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
2007 versiyonu bende yok.

Hızlı çalışması için, çoklu sayfalarda formül değil makro kullanmanızı tavsiye ederim.

.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Makro

2007 versiyonu bende yok.

Hızlı çalışması için, çoklu sayfalarda formül değil makro kullanmanızı tavsiye ederim.

.
Makro bilgim fazla yok ö nedenle daha çok formül çözümleri üzerinde duruyorum...
teşekkürler yinede bu çözüm de şimdilik idare eder.