Çoketopla aya göre toplama

Suddedly

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365
Excel 2019
Merhaba arkadaşlar. Ben çoketopla ile birkaç kritere göre veri toplama yapıyorum. Tablomda tarih var ve formülde başlangıç ve bitiş tarihi arasında sorgulama yapıyorum. Benim istediğim şey sadece ay olarak toplam aldırabilir miyim? yani bir hücreye ocak yazdığımda sadece ocak ayının karşısındaki veriler toplansın.

Cengiz Demir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR (32 Bit)
Başka bir sutuna AY() formülü ile ilgili tarihlerin ayını çekip, bu sütündaki verileri kullanarak koşullu toplama yaptırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Otomatik filtre ve alttoplam formülü ile alabilirsiniz.:cool:

Suddedly

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365
Excel 2019
Düşüncemi ekteki dosyada belirttim. Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Marka bilgileri ve toplanaçak değer nerde ,sorunuz ve dosya birbiriyle bağdaşmıyor ve hata değeri neden attınız.sayfa1 2820.satır.M küp bilgileri mi toplanaçak.

Suddedly

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365
Excel 2019
Marka bilgileri ve toplanaçak değer nerde ,sorunuz ve dosya birbiriyle bağdaşmıyor ve hata değeri neden attınız.sayfa1 2820.satır.M küp bilgileri mi toplanaçak.
Sayfa1 de m3 sütunu var o toplanacak diğer kriterlere göre. rapor sayfasında e sütununda çoketopla ile doğru sonuçları zaten gösterdim. Rapordaki b,c,d sütunlarını sayfa1 deki e,f,g sütunlarında aratıyorum, rapor sayfasında e1 ve f1 de ise başlangıç ve bitiş tarihleri var hepsini çoketopla ile getiriyorum. En başta sorduğum şey e sütununda getirdiğim rakamları formülde başlangıç bitiş tarihleri belirtmeden sadece ocak, şubat diye ay olarak belirtebilir miyim? Sorunum buydu. 2820 nci satırı silip bakabilirsiniz. o kırık taşlardan girilen mallardı.

Excel Vers. ve Dili
2013
ekleri indirmek isteyince buraya gitmeye izniniz yok diyor formül olarak yazabilir misiniz?