çoketopla formülü hakkında yardım talebim

Excel Vers. ve Dili
excel
merhaba değerli üyeler
kendimce küçük çaplı cari borç alacak tablosu yapmaktayım. Veri girişini başka bir sekmeden yapıyor ve yeni bir sekmede de rapor olarak almaya çalışıyorum.
Veri girişi yaparken veri doğrulamadan bir kaç değer kaydettim. örneğin; alış faturası; satış faturası; tahsilat, ödeme vs.)
borç yada alacağı rapor halinde çekmek istediğimde
çoketopla formülünde bir yerde hata yapıyorum ancak bulamadım.
formül şu şekilde =ÇOKETOPLA(KAYIT!L3;KAYIT!C3;Sayfa9!A1;KAYIT!B3;"SATIŞ FATURASI") buraya kadar doğru
=ÇOKETOPLA(KAYIT!L3;KAYIT!C3;Sayfa9!A1;KAYIT!B3;"SATIŞ FATURASI") ek olarak "ÖDEME" EKLEMEK İSTİYORUM

şu yöntemi denedim ancak olumlu olmadı
=ÇOKETOPLA(KAYIT!L3;KAYIT!C3;Sayfa9!A1;KAYIT!B3;"SATIŞ FATURASI";"ÖDEME") sonuç 0 çıkıyor
=ÇOKETOPLA(KAYIT!L3;KAYIT!C3;Sayfa9!A1;KAYIT!B3;"SATIŞ FATURASI";KAYITB!3;"ÖDEME") sonuç 0 çıkıyor
=ÇOKETOPLA(KAYIT!L3;KAYIT!C3;Sayfa9!A1;KAYIT!B3;{"ALIŞ FATURASI";"ÖDEME"}) sonuç 0 çıkıyor

yardımcı olabilecek değerli abilerim ve ablalarımdan olumlu dönüş beklemekteyim. Sağlıklı günler.

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Merhaba,
ÇOKETOPLA kurgusal oalrak hatalı.

Küçük bir örnek ile almak istediğiniz sonuçları yazar mısınız?https://dosyam.org/

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

C++:
=TOPLA(ÇOKETOPLA(KAYIT!M:M;KAYIT!C:C;[@[CARİ ADI]];KAYIT!B:B;{"ALIŞ FATURASI";"TAHSİLAT"}))

Excel Vers. ve Dili
excel
korhan bey çok teşekkür ederim. sorunum çözüldü.