Çoketopla ile Toplam Tutardan Çıkarma İşlemi

Tarikkk_

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-10-2028
merhabalar. ÇOKETOPLA Formülüyle ilgili bir türlüü çözümü bulamadığım değişik bir şey sormak istiyorum. umarım yapmak istediğim şeyi tam olarak anlatabilirim. örnek dosyada olduğu gibi ÜRETİCİLER sayfasında ürün alış hücresinde, ALIŞ-SATIŞ sayfasındaki üreticilere göre toplama işlemi yapılmıştır. ben bu toplam tutardan aynı ismin cari olarak yaptığı alışları çıkarmak istiyorum. örnek vermek gerekirse TARIK 568.084,70 Üretici olarak yaptığı ürün alışı cari olarak yaptığı 68.561 tutar çıkacak ABDULKADİR içinde 97.061 tutarından 1.968 tutarı çıkacak. en çok takıldığım konulardan bir tanesi konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden çok teşekkür ederim. dosya ektedir.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Bu işlemi iki ayrı hücrede yapsaydınız bir hücrede alışların toplamı için çoketopla formülü ve bir hücrede de satışlar için çoketopla formülü yazacaktınız. Sonra da bu iki hücreyi birbirinden çıkaracaktınız. Şimdi de aynısını yapın. İki ayrı hücrede alışları ve satışları bulun (formülleri oluşturun). Sonra satış hücresindeki formülü kopyalayıp, alış hücresindeki formülün sonuna çıkarma işlemi olarak ekleyin.

Tarikkk_

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-10-2028
hocam cevabınız için teşekkür ederim. fakat bahsettiğiniz şekilde işimi görmez dosyada ayrıca tarih aralığı gibi bazı özelliklerde kullanıyorum. o yüzden yine ALIŞ-SATIŞ dosyasından veri alması şart