Çoklu Combo Box Li SeÇİmler Sonucu Kaydet İŞlemİ

Arkadaşlar öncelikle bu forumdaki değerli hocalarıma çok teşekkür ederim onlar sayesinde 1 hafta gibi kısa bir sürede tüm forumuda alt üst edip çalışmama bir şekil verebildim ama bir yerden sonra kitlendim;

çalışmamda çoklu combobox seçimi textbox veri girişi filan var

ekli dosyada çalışmam mevcut;

sizlerin desteği ile yaptıklarım ;

combo box 1 bölge seçerse (şuan çalışıyor)

combo box 2 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında ) haftayı seçerse (şuan çalışıyor)

combo box3 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında ) ürün tipi seçerse (şuan çalışıyor)

combo box 4 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında )barkod seçerse (şuan çalışıyor)

combo box 5 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında ) ürün seçerse (şuan çalışıyor)

combo box6 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında ) satıcıyı seçerse (şuan çalışıyor)

combo box 7 (veri sayfasında ) hata seçerse (şuan çalışıyor)

textbox1 (veri sayfasına )yeni hata girerse (şuan çalışıyor)

sorularım ise kısaca şunlar;

1-

ben kaydet command bottona bastığımda
combo box 6 daki hataya karşılk gelen değeri

combo box 1-6 seçimine dayalı hücreye giriş yapmasını istiyorum

ornek 2bolge - 31 hafta- a tipi ürün -barkod 11126-ürün 121212124-satıcı a -

arıza 20 seçip kaydet dediğime 2bolge sayfasında I32 ye "1" yazmalı

işte burda takıldım kaldım nasıl yaparım

2- combo box 7 nasıl refresh eder kendini textbox1 yeni hata girildiğinde hemen combo box 6nın listesine girmesini gerekir nasıl yaparım

3- combo box 1 bölge seçerse
combo box 2 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında ) haftayı seçerse combo box 4 (combo box 1 deki seçilen bölge sayfasında )barkod seçerse

diğer tüm comboboxların verilerinin seçili gelmesini nasıl yaparım yani barkodu girince ürün tipide - üründe dolu gelmeli çünkü direkt referans veriyrosunuz (sırlamada sorun var biliyorum ürün tipi barkodun önünde görünüyor düzeltcem onu)

4- aslında belkide soru 3 ün çözümü bu soruda gizli

önceki seçimlere dayalı oalrak combo boxların içeriği nasıl daralır yani seçim yapıldıkça daralmalı ama seçim yapılsada tüm sayfadaki liste çıkıyor karşınıza

yani ürün tipi diyorsunuz tüm sütun verisi çıkıyor oysa bu 4-5 tip ürün var

şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkür ederim;

ekleme

arkadaslar yeni fark ettim
bir sorum daha olacak;

textbox a girilen veriyi kaydet command bottona atatığım kodla mükerrermi diye kontrol ettiyordum fakat fark ettimki sadece yeni girişi yeni giriş için izin verilen hücreden itibaren kontrol ediyor yani a1-a21 kadar dolu bir sutunda a21 veri gierseniz yazılan kod sadece a21 den itibaren mukerrer araması yapıyor

tarama range tanıtımımda bir sorun var

bu konudada bir çözüme ihyiyacım olacak sanrıım

hocalarım yardımınızı bekliyorum

hocalarım yardımınızı bekliyorum