Çoklu değişkene sahip eğer formülü ile hesaplama

bedirster

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 TR
64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-03-2026
Merhaba,

Dosyada Depo Kapasite Hesaplaması için bir çalışma yapıyorum. Belli bir aşamaya kadar getirebildim, ancak takıldığım bir nokta var yardımcı olacak, olabilecek Yönetici ve Kullanıcı arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Problemim şu.
Ana Ssyfada bir argoritmam var ama bu argoritmayı elle tek tek veri girerek değil de stok miktarı sayfasındaki datadan almak istiyorum.
ana sayfada IX sütunundaki veriler Stok miktarı sayfasındaki koli ebatlarının birleştirilmiş hali (G/H/I) hücreleri .
Elde Etmek istediğim veri ise
Stok Miktarı Sayfasında yer alan Merkez Depo Stok Miktarı ve Koli İçi miktarını ana sayfadaki IX hücresine eşit ise bu değere eşit tüm hücrelerin stok miktarı toplamını alıp Ana sayfada JB hücresine yazarak JC hücresine de bu toplamların denk geldiği koli içi miktarını da aynen yazarak bölüp JD hücresine yazmasını istiyorum.
En önemli kriter Stok Miktarı Sayfasında "Birleşik Ebat Hücresi (C)=Merkez Depo Stok (D)=Koli İçi Miktarı (E) " Değerlerinin Tamamını Ana Sayfada IX Hücresine Toplanması.

Yardımlarınız için

Şimdiden Teşekkürler, Saygılar

Ekli dosyalar

bedirster

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 TR
64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-03-2026
Bu Arada Emeğe saygısızlık olsun istemem, bu dosya Forumdaki bir üye tarafından hazırlanmış ben bir takım değişiklikler yaparak güncelledim.