ÇOKLU KÖPRÜDE YAVAŞ AÇILMA VE ÇOKLU KÖPRÜ OTOMATİK EKLEME

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22.06.2023
Arkadaşlar merhaba ben kalibrasyon kayıtlarını tutymaktayım. 7000 adet ölçü aletinin sertifikalarını pdf olarak köprü olarak tek tek uğraşmaktayım. ölçü aleti çok olduğundan sayfa geç açılıyor. Acaba bunun için çözüm varmıdır. pdf dosyaları ayrı fabrikalar olarak klasörlenmektedir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Köprüsüz makro ile pdf dosyalarını açabilirsiniz.
Aşağıdaki makroda
1- Köprünün A Sütununda olduğunu,
2- Sadece dosya adının uzantısız olarak yazılı olduğunu,
3- Tüm Pdf dosyalarının Excel dosyasının bulunduğu klasörde bulunan "dosyalar" klasöründe olduğunu,
varsaydım. Açmak istediğiniz dosyanın yazılı olduğu hücrenin üzerinde çift tıklayın.
Kodları listenin bulunduğu sayfanın modülüne yapıştırın.
Kodları kendinize göre uyarlama yapabilirsiniz.

#If VBA7 Then
Private Declare PtrSafe Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" _
(ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long
#Else
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" _
(ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long
#End If
If Target.Column = 1 Then
On Local Error Resume Next
dosyayol = ThisWorkbook.Path & "\dosyalar\" & Target.Value & ".pdf"
ShellExecute 0, "Open", dosyayol, "", "", vbNormalNoFocus
End If
End Sub

Son düzenleme:
22.06.2023
teşekkür ederim, acaba bir örnek dosya hazırlayıp gönderirseniz sevinirim. tam manasıyla excele hakim değilim, henüz işin başında sayılırım. BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRKYIL KÖLESİ OLURUM.

22.06.2023
örnek dosyaya ulaşamadım, yada beceremedim. özür dilerim. linke tıklıyorum dosya bulunamadı yazdı.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
#2 nolu mesajdaki kodu ve #4 nolu mesajdaki link'i yeniledim. Hata versiyon farklılığından kaynaklanıyor.

22.06.2023
ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK, ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.