Çoklu seçeneklere göre formül yaratılması

Arkadaşlar merhaba.
Ekli dosyada bulunan 19 örnekteki özellikle sarı renkli hücrelere birden fazla seçenek yazılabilmektedir. Bu durumda bu kısımlara nasıl bir formül girilebilir?
İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Sanırım exceli öğrenmek benim için çok zor olacak. Ancak öğrendiğim her şeyi de sizlere borçlu olduğumu itiraf edeyim.
Tüm excel web lilere en içten sevgi ve saygılarımla.

hayati_sahinoglu,

EKLİ DOSYA İÞİNİZİ GÃ?RÜRMÜ BİLEMEM

Acemice1
Excel 2003

Çok Teşekkür Ederim Sayın acemice 1.
Gerekli verileri girdiğimde bir hata verirse sizi tekrar bu sayfadan rahatsız edebilirim sanırım.
Þimdilik hoşça kalın.

Merhaba Sayın Acemice1.
Ekli dosyanızı şimdi inceleme fırsatı bulabildim. 27 örnek te, A sütunundaki tarih sayısı ile O sütunundaki 1/3, 2/3 veya 3/3 seçeneklerinin aynı anda dikkate alınmak suretiyle, çıkacak değerin T sütununa yazdırılması gerekiyor. Ã?rnek dosyanızda ise bunu göremedim. Yanılıyormıyum yoksa.

Sayın :hayati sahinoğlu :
"O" sütunundan gün seçimi yaparsanız herhangi bir problem görünmüyor

Sayın Acemice1 Merhaba.
-O- sütununda gün seçtiğimize, seçilen gün sayısı ile tam yevmiye dediğimiz 3/3 ün çarpımı sonucu olan değeri veriyor. Bu normal ancak, tam yevmiye olması halinde normal. Benim demek istediğim ise, örneğin, 1/3 yevmiyeli olarak 4 gün görev yaptınız ve tarihleri aynı satıra yazıyorsunuz. -O- sütunun da da 1/3 ü seçmeniz halinde çıkacak sonucun (4 günX1/3 (6,00 YTL) = 24,00 YTL) 24,00 YTL olması gerekmez mi?

Sayın Sahinoğlu : zaten normalde hengün için bir satır kullanmanız gerekmekte
4*1/3 yevmiyelerde gidiş dönüş saatlerini yazamazsınız ve ilgili saymanlık mutlaka gidiş ve dönüş saatini isteyecektir. Onun için her satıra bir yevmiye işlemeniz gerektiği kanaatindeyim.

Sayın Acemice1.
Teorik olarak haklı olabilirsiniz. Bunu bende kabul ediyorum. Ne var ki sizin de takdir edeceğiniz üzere Ülkemizde uygulamalar farklı olabilmektedir. Bizim uygulamamız yıllardır bu doğrultuda. Ã?zellikle bir birini takip eden günleri aynı satıra yazıyoruz. Bu işlemin doğru olduğunu savunmuyorum ancak, yılın büyük bir kısmını, bizim gibi belde ve köylere yapılan geçici görevlendirmeler ile geçiren personel için belirttiğim uygulama daha rahat olmaktadır. Hatta biraz da tasarruflu. Çünkü, her satıra bir gün yazmaktan ise -birde birden çok personel olduğunu dikkate alırsak- bu uygulamanın daha tasarruflu olduğu anlaşılmaktadır (kağıt, yazıcı toneri, emek ve zaman israfı nın önlenmesi gibi).
27 Ã?rnek için farklı bir formül aramamın asıl nedeni budur.
Gösterdiğiniz ilgi ve yardımdan dolayı içten teşekkürlerimi sunarım.