combo box

merhaba arkadaslar, belki bu soru pek cok sorulmustur ama , excel de combo box nasil yapiliyor? eger anlatmasi uzun ise link versenizde yeterli benim icin. simdiden tesekkurler

X

xxrt

Misafir
Sayfa Üzerinde ComboBox hazırlamak isterseniz;

Denetim Araç Kutusu>>Karma Kutu

UserForm Üzerinde İsterseniz
Toolbox üzerinde ComboBox'u tıklatıp UserForm'un üzerine alıyoruz..

Bkz.
Dersane

İyi sabahlar.

merhaba xxrt; dedigini yaptim sanirim ama sadece kutucugu olusturabildim. benim istedigim su; mesela b1 hucresine a1 e bagli formul yazayim. a1 i degistirdikce b1 de degissin. zamanin varsa anlatabilir misin? bi de menulerin ingilizcesini yazarsan cok makbule gecer, cok tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
addland' Alıntı:
merhaba xxrt; dedigini yaptim sanirim ama sadece kutucugu olusturabildim. benim istedigim su; mesela b1 hucresine a1 e bagli formul yazayim. a1 i degistirdikce b1 de degissin. zamanin varsa anlatabilir misin? bi de menulerin ingilizcesini yazarsan cok makbule gecer, cok tesekkurler
İlk olarak excel menülerinin ingilizcesini/türkçesini/almancasını yada başka bir dilde karşılığını yazabilmemiz için öncelikle imza bölümünüze bizim imzalarımızda gördüğünüz gibi excel versiyon ve dilinizi yazmanız gerekiyor. (Sayfanın en üstünd profil ayarlarınıza girerek.). Ayrıca benim imzamda gördüğünüz Forum Kurallarını okursanız sevinirim.

Sorunuza gelince açıkcası ya biz karıştırıyoruz ya siz. Konu başlığınız ve ilk mesajınız combo box ile ilgili ama 2. sorunuzun ilgisini anlamadım combo ile..
İsterseniz yapmak istediğiniz dosya üstünde anlatarak buraya yollayın dosyanızı yada yine sayfanın üstündeki arama fonksiyonunu kullanarak combo yazın ve örneklere göz atın, daha sonra netleşecektir istediğiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Kastetiğiniz ekteki gibi birşeyse veri doğrulama ile yapabilirsiniz. bu konuda detaylı bilgi için dersanedeki data validation-veri doğrulama konusunu okuyabilirsiniz.

valla aynen bu idi istedigim, cok tesekkuler ilgileniginiz icin