Combo ya yeni kayıt ekleme

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Arkadaşlar,

ekte gönderdiğim dosyada istasyon ekleme/değiştirme ana formu var. Bu formu açtığımda şirket adını sonra a istasyonu adını seçip ayrıntı bölümünde şirket ve a istasyonu ile ilgili bilgi girişi ve düzeltmesi yapmam gerekiyor. Yeni bir şirket yada a istasyonu açılır kutuda yoksa bir mesajla kullanıcıyı uyarıyor ve bu yeni girişi veritabanına eklemek için onay istiyor. onayı verince ayrıntı bölümünde şirket yada istasyon bilgilerini girmek istediğimde hata veriyor. Aynı zamanda yeni kaydı girince requery komutu işlem yapmıyor sadece comboyu tekrar seçip F9 tuşuna basmam gerekiyor. Oysa kullanışlı olması açısından açılı kutuda olmayan bir ifade girdiğimde bu ifade açılır kutuda yok eklemek istiyormusunuz diye sorması ve onay alınca eklemesi sonrada ayrıntı bölümündeki detayları girmemi sağlaması gerekiyor ama bu işlemlerde hata veriyor. a istasyonu ekleyip detaylarını girmek istediğimde Şirketler tablosunda kayıt olması gerektiğinden bu veriyi ekleyemezsiniz uyarısını alıyorum. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Yardım edecek değerli arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Şirketler Tablosu ile Aistasyonları tablosus arasında bire çok ilişki var dolayısıyla şirketler tablosunda ilgili kayıt olmadan kayıt girmen imkansız önce şirketler tablosuna ve Aistasyonları tablosuna ilgili kaydı girmelisin iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Combo Sorunu

Peki mevcut veritabanında Şirketler, A istasyonları, A Bilgileri, A Genel Bilgi, A Teknik Bilgi ile ilgili bilgi giriş ve düzeltme formunu nasıl hazırlarım. Yukarıda saydıklarım tek formda olacak ekran görüntüsü A istasyonu Ekle/Degiştir Ana Formu ndaki gibi olacak.

Yardım edermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
combo kayıt ekleme sorunu

Daha önce sorduğum ve şirketler tablosunda kayıt olma zorunluluğunu hallettim fakat yeni girdiğim bilginin requery yapılarak alt bilgilerinin girilmesi sorunu devam ediyor örnek dosyayı yeni şekliyle tekrar koyuyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Comboya yeni kayıt ekleme sorunu

Arkadaşlar,

Ekte gönderdiğim örnekte her iki combo box için listede istediğim kayıt yoksa bu kaydı girip enter tuşuna bastıktan sonra bu kayıt ilgili tabloya ekleniyor ve combo içinde de görünüyor bu aşamada bu kaydı seçip devam edebilmek için F9 tuşuna basmak zorunda kalıyorum. Bu programı başkalarıda kullanacağından F9 tuşuna basın notu eklemek yerine bu işi bir komutla programın kendisinin yapmasını nasıl sağlarız.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın axion,

Uygulamanızın nasıl çalıştığını anlayabilmem için incelemem gerekiyor. Ancak istediğiniz noktada F9 tuşuna basma kodu çok basit:

Kod:
Sendkeys "{F9}"
Dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar