Combobox ile veri çekme

Excel Vers. ve Dili
365 ev
Combobox a listelediğim "text" şeklindeki veriden 2 farklı değeri vba da işletmem mümkün mü, yani çelik cinsi seçtiğimde hem yoğunluğunu hem de kg birim fiyatını getirtebilmem mümkün mü?

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.

Bu soruyu anlayıp ve yanıt verebilmemiz için örnek bir dosya hazırlayıp paylaşmalısınız.
Verilerin hangi, sayfada ve hangi hücrelerde olduğu, ComboBox'un nerede olduğu önem arz ediyor.
Örnek dosyanızı gerçeği ile bire bir aynı olacak şekilde hazırlayıp dosya.co gibi bir sitede paylaşabilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
365 ev
Merhaba.

Bu soruyu anlayıp ve yanıt verebilmemiz için örnek bir dosya hazırlayıp paylaşmalısınız.
Verilerin hangi, sayfada ve hangi hücrelerde olduğu, ComboBox'un nerede olduğu önem arz ediyor.
Örnek dosyanızı gerçeği ile bire bir aynı olacak şekilde hazırlayıp dosya.co gibi bir sitede paylaşabilirsiniz
içerisinde gizli bir bilgi olmadığı için direkt paylaşıyorum
fiyathesaplama1.xlsm - 27 KB
2 farklı kaynaktan veri almayı başardım fakat bunları fiyat hesaplaması yaparken kullanmam gerekiyor, yani ikisi birbiriyle çarpılacak
sanırım istediğim yapılamıyor, peki şu mümkün müdür Muzaffer Bey;
combobox içinden text seçildiğinde, textlerin yazılı olduğu sayfadan textin sağında kalan 1. ve 2. sütunlardaki veriyi alıp çarpma işlemine dahil etmek?
kusura bakmayın sabah sabah ayıla ayıla çözdüm olayı konuyu kapatabiliriz :D

Son düzenleme: