Combobox & UserForm bağlantısı

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Merhabalar "Kontenjan" isimli bir UserForm yarattım ve sayfaya combobox ile bağlamak istiyorum lakin, "Could not set thr RowSource property" mesajıyla karşılaşıyor ve Formu açamıyorum. Kullandığım kod ise;
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Kontenjan.Show
End Sub
Nerede hata yaptığımı bir türlü bulamadım. Þimdiden teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Yukarıdaki mesajıma düzeltme; Combobox diye bahsettiğim şey aslında command button. Neden böyle yazdın derseniz; cevabım - Kısadevre!-

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Verdiğiniz kodda değil hata bu kod ile userform_initialize altında yazdığınız kodlar devreye girer. ve orada muhtemelen listbox.rowsource'ta hata var, kodun o kısmını yollarsanız iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Private Sub ComboBox1_Change()
TextBox1 = ""
TextBox2 = ""
TextBox3 = ""
TextBox4 = ""
End Sub
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim t As Range
For Each t In Range("a2:a36")
If t = ComboBox1 Then
TextBox1 = t.Offset(0, 9)
TextBox2 = t.Offset(0, 10)
TextBox3 = t.Offset(0, 13)
TextBox4 = t.Offset(0, 8)
End If
Next
End Sub

Private Sub TextBox1_Change()

End Sub

Private Sub TextBox2_Change()

End Sub

Private Sub TextBox3_Change()

End Sub

Private Sub TextBox4_Change()

End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
ComboBox1.RowSource = "t!a$2:a$36"
End Sub

...ve formun ismi de "kontenjan" lakin hatamı bir türlü bulamadım.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
ve ayrıca butonu tıkladığımda karşıma çıkan klasik "debug" devamında, aşağıdaki kodda hata gösteriyor..... anlamadım bir türlü :(

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
yani bu aşağıdaki demek istemiştim ..... Þu an halet-i ruhiyemi gösterebilecek bir smiley bulamadım. Bağışlayın ltf...

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
teşekkür ederim, kısadevre durumundan çıkınca hatayı bulabildim. demek ki ara sıra dünyaya dönmek gerekiyormuş.

X

xxrt

Misafir
ara sıra dünyaya dönmek gerekiyormuş.
Hatanızın nerede kaynaklandığını yazabilirmisiniz?Yani kısa devre ile tabir ettiğiniz olayı grameri,benimde anlamam adına excel ile anlatabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Merhaba Sn. xxrt

Dün akşam, bütün gün bir proje üzerinde çalışmaktan dolayı oldukça yoğun stres içerisindeydim ve içinde bulunduğum durumu "kısadevre" betimlemesiyle, espri mahiyetinde kullanmıştım, olayın grameri tabirinin tarafımdan açıklaması budur.

Kodlarda yaptığım hata ise;

Private Sub UserForm_Initialize()

bölümünde "UserForm" kısmını formun ismiyle değiştirince düzeldi. Konu bundan ibarettir. Tensiplerinize arz olunur.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Lakin şuan da combobox dan a2:a36 aralığını alamıyorum. Kod yukarıdakinin aynısı sadece bir üst mesajda anlattığım değişikliği yapmıştım. Ben nerede yanlış yaptıyorum?? :cry:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
ComboBox1.RowSource = "t!a$2:a$36"

Satırı eğer hata vermeyi sadece değerleri getirmiyorsa bunun tek sebebi ya a2:a36 aralığı boştur yada yanlış hücre aralığı tanımlanmıştır. Yinede netice alamazsanız dosyanızı gönderirseniz bir bakalım.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Merhaba Sn. Leventm

Ekte dosya ilave edilmiştir. Combobox değerleri getirmiyor lakin hatamı bir türlü göremedim. Ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sonraki adımlara bakmadım ama bu şekilde denermisiniz. sayfa isminiz değişti heralde?

[vb:1:c7a4ca0504]Private Sub userform_Initialize()
ComboBox1.RowSource = "00!a$4:a$36"
End Sub[/vb:1:c7a4ca0504]

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
teşekkür ederim, benim hatam userform ismiyle ilgiliymiş. şimdi halloldu. tekrar teşekkür ederim. saygılar,