combobox yardımı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
arkadaşlar hazırlamış olduğum bir userform var bunun üzerinde combobox var buradan veri geliyor seçtiğim veri seçili hale geliyor düzeltme yaapıp kaydet diyorum yanlız cumarteis ve pazar günü kayıt yapılacaksa sormasını istiyorum cumartesiyi soruyor pazarı sormuyor birde msgbox da hayır dediğim zaman işlemin durmasını istiyorum. bir türlü yapamadım işlem yaparken birde çağrılan nesne istemcilerden ayrılmıştır diye bir uyarı veriyor ve excel kapatılıyor bilen arkadaşlar bir bakarlarsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. dosyayı ekliyorum.
herkese selam ve sevgiler sn: sturan2 zip olarak değiştirdim

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
Merhaba,

1.) Sorunuz

Kod:
ActiveCell.Offset(0, 1).Value = "pazar" Then
Aşagıdaki Şekilde Değiştiriniz

Kod:
ActiveCell.Offset(0, 1).Value = "Pazar" Then
Not:Label daki ifade koddaki ifade ile aynı olmalıdır.

2.Sorunuz

Kod:
If DURUM = vbNo Then
Cancel = True
End If
Kod:
If DURUM = vbNo Then
Exit Sub
End If
Dosyanızı Yukluyorum Inceleyiniz.
Umarım Sorununuz halledilmiştir.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Office 2007 demo
rar dosyaları açamadığım için gönderdiğin eki alamadım. ama bir örnek çalışma yaptım. inceleyebilirsiniz

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
sn: rakkas yine hata veriyor kaydet dediğimizde yine aynı hatayı veriyor hata şu: çağrılan nesne istemcilerden ayrılmıştır diye bir uyarı veriyor ve excel kapatılıyor asıl yapmak istediğim olay şu combodan bir tariih seçmek seçtiğim taihin active olası ve verilerin textboxlara gelmesi gerekli düzeltmeyi yaptıktan sonra kaydet dediğimde gerekli hücrelere kayıt yapması. hücreyi seçiyorum kaydet dediğimde yukardaki hatayı veriyor