Comboboxlara veri yükleme

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Yaptigim stok programinda ComboBox,a Marka isimli sayfadaki listeyi ve ikinci ComboBoxta Toptanci listesini okumasini istiyorum yardimci olacak arkadaslar varmi.

Iyi calismalar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userforma yazacağınız aşağıdaki kodla comboboxlara veri alabilirsiniz. Yalnız dosyanızda sadece bir tane combobox var bir tane daha ilave etmelisiniz.
[vb:1:527ce36c00]Private Sub UserForm_Initialize()
ComboBox1.RowSource = "Marka!a2:a" & [marka!a65536].End(3).Row
ComboBox2.RowSource = "Toptanci!a2:a" & [toptamci!a65536].End(3).Row
End Sub[/vb:1:527ce36c00]

Excel Vers. ve Dili
Sn. Leventm verdigin ornek hata veriyor

Sn. Jezus leventm'nin verdiği kodda yanlışlıkla "toptamci" olarak yazılmış. Bunu düzeltirseniz düzelecektir. Ayrıca userforma bir combobox daha eklemeniz gerekiyor tabi.

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
dosyanızın son şekli ekte gönderilmiştir....tüm kodlar yazılarak ...tekirdağdan hollandaya sevgilerle...

Sayın tevfikseremet bey yukarıdaki dosyada combobox çalışma sayfasından tarih aldığı zaman tarih formatında vermiyor hiç alakası olmayan düz sayı veriyor. ben daha önce aynı konuile ilgili başlık açmıştım ama cevap gelmedi acaba ilgilenirmisiniz. yani 01.03.1986 tarihinin yine combobox da aynen görünmesini istiyorum.
İyi çalışmalar

:yardim: Tevfik Bey acaba yukarıdaki sorunu çaözmade yardımcı olabilirmisiniz? eğer ilgilenirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
Hocam merhaba kayit yap tusuna tikladigimda bunu veriyor Sheets("STOK_BiLGiLERi").Cells(DENEME, 1) = TextBox1.Text

Iyi calismalar

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
selam hollanda,

textbox ları combobox'a çevirdiğimizi unutmuşsunuz.galiba

düzeltilmiş hali ektedir.

göndereceğiniz dosyalar edirne gümrüğüne mi takıldı????

iyi çalışmalar..

Excel Vers. ve Dili
Hocam tesekkur guzel olmus..... gumruge takilan dosyalara gelince arsivden bulunca hemen gonderecem hic suphen olmasin Vatana Selamlar

Excel Vers. ve Dili
gumruge takilan dosyalar

Merhabalar Tevfik hocam arsivden bazi dosyalari buldum ne yazikki bir cogu hasar gormus bunlari zip disketlerde saklamistim ( o zamanki en populer Disklerdi) acamayinca uzman arkadasa goturdum bir kacini acabildi zip disketler Click of def diye bir hastalik olusmus (bende ilk duyuyorum) neyse
allahtan bir arsivimde hollandali bir arkadasta var oda ulke disinda gelince bir kac prog.daha yollarim yalniz dosyalar 3.5 ila 4 mb buyuklugunde bunlari nereye gondereyim ...?
Hollandadan Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Tevfik bey bu adrese iki mail attim yanlis veya eksik adres diyerek geri geldi

Selamlar