combodan seçim ile ımagede kişi resmi görme

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
Arkadaşlar belkide en yoğun soru soranlardan biri benimdir. Ama ne yapalım deneye deneye öğrenecez bu excel in güzelliklerini. ekli dosyamı inceleyip yardım ederseniz sevinirim.combodan personel seçip o kişinin resmini nasıl ımage de görüntüleyebilirim.

Excel Vers. ve Dili
xp 2003 Türkçe
Forumdan almış olduğum kodlarla farklı bir resim alma biçimi kullanıyorum.
Resimlerinizi C bölümüne "Resim" adlı bir klasör açarak yerleştirin. Sonra programı çalıştırın.

arkadaşlar ben bu dosyayı bilgisayarıma indirdim. hazırladığım bir program vardı, burada ki resimlerin görüntülenmesi benim programda işime çok yarayacak. bizim bilgisayarlarda jpg uzantılı resimler Pait olarak görüntüleniyor. proğramı deneme olarak çalıştırdığımda resim görüntülenmedi :( acaba neden olabilir? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Not: Ali diye resim olarak kaydettiğim klasör; e:\personel\mkorkmaz5\Resim içinde.
Not2 : bunu bul diye çalıştırdığımda formun active olarak çalışmasını istiyorum. bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum. herkese şimdiden teşekkürler.

sanırım bu konuda yardım eden yok! yinede tüm dostlara teşekkür etmek istiyorum....

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Not: Ali diye resim olarak kaydettiğim klasör; e:\personel\mkorkmaz5\Resim içinde.

Image1.Picture = LoadPicture("e:\personel\mkorkmaz5\Resim \" & foto & ".bmp")

Kod sayfasına gidin "c:\resim...." şeklindeki kodu yukarıdaki gibi yaparak deneyin.

SON BİŞEY DAHA!.
YAZDIĞINIZ MAKRO ÇOK DÜZGÜN OLARAK ÇALIŞIYOR. AMA BİŞEY EKSİK KALMIŞ; O DA;
EĞER DOSYADA İSMİ OLANLARA AİT HERHANGİ BİRİNİN FOTOĞRAFI YOKSA, IMAGE1 'E GELEN RESMİN, RESİM İSİMLİ KLASÖRDE "BOŞ" İSMİNDE BULUNAN RESİMİN GELMESİ YA DA IMAGE1'İN BOŞ OLMASI SAĞLANABİLİR Mİ?.
ŞİMDİKİ DURUMDA; ENSON BULUNAN RESİM GÖSTERİMDE KALIYOR. KİŞİNİN RESMİ YOKSA BİR ÖNCEKİ ARAMADAKİ RESİM DURUYOR.

BU DURUMDA DA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

arkadaşlar bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.
YURTTAŞ BEYİN YAZDIĞI MAKRO ÇOK DÜZGÜN OLARAK ÇALIŞIYOR. AMA BİŞEY EKSİK KALMIŞ; O DA;
EĞER DOSYADA İSMİ OLANLARA AİT HERHANGİ BİRİNİN FOTOĞRAFI YOKSA, IMAGE1 'E GELEN RESMİN, RESİM İSİMLİ KLASÖRDE "BOŞ" İSMİNDE BULUNAN RESİMİN GELMESİ YA DA IMAGE1'İN BOŞ OLMASI SAĞLANABİLİR Mİ?.
ŞİMDİKİ DURUMDA; ENSON BULUNAN RESİM GÖSTERİMDE KALIYOR. KİŞİNİN RESMİ YOKSA BİR ÖNCEKİ ARAMADAKİ RESİM DURUYOR.

BU DURUMDA DA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?