combolarla textlere bilgiler eksik geliyor

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
arkadaşlar siteden edindiğim bilgi,örnek ve yardımlarla birşeyler yapmaya çalışıyorum ancak şu an bir yerde takıldım. comboboxa bilgilerim eksik geliyor ve birtanesinede getiremedim bir türlü :? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum doyamı ekte gönderiyorum teşekkürler iyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
:kafa: :yardim: :arkadas: neden ikinci komboyuda açınca birincinin aynısı oluyor değiştiremiyorum bunu açıklayın bana buda yeter

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
syn tuğra yardımınız için size çok teşekkür ederim beni çok :D :hihoho: :mutlu: .tam3 gündür bunu yapmaya uğraşıyordum becerememiştim.ellerinize bilginize sağlık.sizden bir ricam daha var buradaki araç malzemelerini plakalara göre süzdürerek comboboxa getirmek mümkünmü acaba.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
malzeme isimleri araçlara göre değişmiyor ama stok numaraları ve parça numaraları her araç için değişiyor bu yüzden araç plakası değişince malzemelerde comboda plakaya göre sıralı olmalı

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
malzeme bilgilerininde araç bilgileri sayfasında oduğunu varsayabiliriz plaka araç adı ve yedek parçalarında tek sayfada olduğunu varsayabiliriz.

Ã?le yapmaktansa her araç modeli için örneğin reno,tofaş vb.markalı araçlara ayrı ayrı sayfa açalım reno'nun sayfasında renoya ait parçalar olsun..
plaka seçerek programa başlama plakayı elle yaz sadece plakanın yanındaki araç modelini combobox'ile seç . bu sayede parçalar bölümündeki combolar şeçtiğin markanın yedek parçalarını listelesin... nasıl olur bi deneyelimmi

yanlış anladığım biryer varsa söyle.. :eek:k::

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
bu şekildede olur ancak benim 50 değişik model aracım ve 200 civarında aracım var.ben tüm plaka araç cinsi ve parça adlarını tek sayfada toplayıp verilerin oradan alınmasının daha kolay olacağı ve az yer kaplayacağı kanaatindeyim. herşeyin göz önünde olması hakimiyetide arttırır. en sondaki yedek parçalar sayfasını kaldırabiliriz mesela kafa karıştırmaz.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
plakaya göre malzeme gelimini çözdüm.şimdi başka sorunlarım oldu.bunlarda basit görünüyorlar ama benim için değil tabiki.birtanesi iş emri kayıt numrası form açıkken ilerlemiyor kapatıp açmam gerekiyor.bunu nasıl engellerimbiliyormusunuz tuğra bey :arkadas:

dosyanın kendimce düzelttiğim halini ekliyorum.uğraşan arkadaşlarada bilgi olur

diyer sorunlarını sanırım çözmüşsün

diyer sorunları hallettiysen sorun yok

iş emri saymıyor demişsin: textbox3'için userform'a verdiğin emrin aynısını kaydet butonunada vermen gerekiyor.
bir kontrol et bakalım.