CommandButton İsim Değiştirme Hk.

baykan_m

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22.03.2028
Merhaba Arkadaşlar,

Yapmış olduğum çalışmada kopyalama yöntemi ile ikinci buton oluşturuyorum. Ancak bu butonun ismi bazen CommandButton2 bazen CommandButton3 olarak geliyor. Dolayısıyla her defasında isim değişikliği olduğu için kodlarda hata alıyorum. Benim bu işlemi standart olarak sabit bir isim ile kopya yapmam mümkün müdür acaba? Yani CommandButton1 nesnesini kopyalayıp sabit olarak "SAP" ismi ile kaydedebilirmiyim?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Maalesef... Class Name ne ise, control adı da aynı şekilde geleceğinden elle düzeltmeniz gerekir.

.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,

Yapmış olduğum çalışmada kopyalama yöntemi ile ikinci buton oluşturuyorum. Ancak bu butonun ismi bazen CommandButton2 bazen CommandButton3 olarak geliyor. Dolayısıyla her defasında isim değişikliği olduğu için kodlarda hata alıyorum. Benim bu işlemi standart olarak sabit bir isim ile kopya yapmam mümkün müdür acaba? Yani CommandButton1 nesnesini kopyalayıp sabit olarak "SAP" ismi ile kaydedebilirmiyim?
Kod ile Form nesnelerinden bir buton oluşturmak işinize yarar ise oluşturacağınız butona aynı makroyu bağlayabilirsiniz. Örneğin;

Kod:
Dim buton As Shape
Set buton = Sheets("Sayfa1").Shapes.AddFormControl(xlButtonControl, 10, 10, 100, 25)
buton.TextFrame.Characters.Text = "SAP"
buton.OnAction = "makronuzunadı"