Comment Kırmızı gösterge rengi değişir mi

X

xlsx

Misafir
Arkadaslar Merhaba
Excel sayfasında atılacak herhangi bir Comment icin varolan kırmızı işaret renginin Kod ile değiştirilmesi mümkün mü.Bildigim kadarıyla Fonksiyonlarla ya da Menü icersinde bu değişiklik yok.
(Kırmızı bir arka renk ile Comment'in Kırmızı işareti görülmüyor)Bunun çözümü icin olacak.. :yardim:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Mümkün olduğunu pek sanmıyorum....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
İmkansız gözüküyor...
Ama maksat arka rengi kırmızı olan hücrelerde comment olduğu belli olsun ise;
benim gibi bir üçgen çizip istediğin renkle doldurur, onu comment üçgeninin olması gereken yerin tam üstüne yerleştirir.. move,size özellikleri ile oynarsann.. birde object'ler için protect koyarsan ..iyi kötü bu amaca ulaşırsın..

benim gibi bir üçgen çizip istediğin renkle doldurur, onu comment üçgeninin olması gereken yerin tam üstüne yerleştirir.. move,size özellikleri ile oynarsann.. birde object'ler için protect koyarsan ..iyi kötü bu amaca ulaşırsın..
Sn faconia, sn danersin yukarıda "arka plan renginizi kırmızıdan başka bir renk yapın" diyor kısaca.
:mrgreen:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. Alpen, Sn.Falconia belkide açıklamayı Türk bayrağının üstünde veya şirket isminin üstünde koymak istiyor ve şirketlerinin ismide kırmızı zemin üstüne beyaz karakterler ile yazılıyor. Ama oraya ne açıklama koyacak onu bende bilemedim.
Başka bir ihtimalde fanatik kırmızı tutkunu olması,..

Bende inanmadım yazdıklarıma ama neyse.. insanın başına öyle şeyler geliyorki.. Þu an yapmaya çalıştığım dosyada tüm sıralama, silme, hide etme işlemleri font rengine göre mesela, eskaza arkaplan'a göre yapsaydım. hadiii kodları tek tek düzelt..

Bu arada fazla geyik yaparsam uyarın lütfen :)

X

xlsx

Misafir
Arkadaslar gercekten konu bana da yapmak istedigimizde komik gelmişti. :D Sanırım yok böyle bir olay.:)

X

xlsx

Misafir
Herşeyin rengi değişiyor da bu excel'de bu neden değişmez di mi:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Çığlık attığınızı duyar gibi oldum. :mrgreen:

X

xlsx

Misafir
Tşk
Kodlu çözüm, gönderilen linkte de ve Danersin'in söylediği şekliyle de vardı sanırım
Alternatif ya da şimdilik tek çözüm olarak kullanılabilir.
İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
falconia' Alıntı:
Tşk
Kodlu çözüm, gönderilen linkte de ve Danersin'in söylediği şekliyle de vardı sanırım
Alternatif ya da şimdilik tek çözüm olarak kullanılabilir.
İyi Çalışmalar
Sayın falconia

Bahsettiğiniz linkteki kodu uzun süre çalıştıramamıştım, sonra uğraşıp çalıştırınca ve sizinde konuyu 2 aydan beri güncel tuttuğunuzu görünce aynı durumda olduğumuzu zannettim ve sizinle paylaştım.

Danersin'in kodsuz cevabı ta başından beri zaten size sunulmuştu.

Ayrıca sadece üstüne tıklayınca sunulabilecek çözümlerden biride Data validation input message'dır.

Excelde comment indicatörün renginin değiştirilmesinin, error checkingdeki gibi ,mümkün olmadığını anlamışsınızdır.

Þu an için başka yorum yapmayacağım.

X

xlsx

Misafir
Comment ile ilgili farklı bilgiler mevcut..
Comment indicator ile ilgili sorun hakkında fikirlerini aktaran arkadaşlara teşekkür ediyorum.

X

xlsx

Misafir
Ayrıca Google'da bu sorunu arattıgımda comment indicator color ile ilgili kafasına nasıl excel'de bu olmaz diye takılan bir ben yokmuşum bunu gördüm. :D