Compile error in hidden module: ThisWorkbook hatası acillll

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar,
İçinde makro kodları olan excel dosyası açılışta "Compile error in hidden module: ThisWorkbook" hatası veriyor. Ama bazı kişilerden geldiğinde veriyor bazılarında vermıyor. Sanırım excel versiyon farkı olabilir. Bu konuyu nasıl çözebilirim. Acil ihtiyacım var.

yardımlar için çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ama bazı kişilerden geldiğinde veriyor bazılarında vermıyor.
Sorunuzu cevaplayacak arkadaşların tereddüt ettiği, nokta yukarıdaki alıntıdır.

Birçok kişiden değişik zamanlarda gelen, tek bir Excel dosyasından mı, yoksa birkaç farklı Excel dosyasından mı bahsediyorsunuz?

Aldığınız Hata, Derleme kipi hatası, yani kodlar bir satır bile çalışmadan duruyor. Bu durumda da; siz, VBA kodları şifreli olduğu için müdahale edemiyorsunuz.

Ama, eğer A.xls adında belirli bir kitapsa, kimden gelirse gelsin, sizin makinanızda, kodlar ya çalışıyor ya da çalışmıyordur. İkisinin ortası olmaması lazım ...

Eğer ortada kalıyorsanız, size gelen A.xls dosyalarından bir veya birkaçı Kod yapısı itibari ile mutlaka farklıdır. Örneğin, projeye farklı bir referans ilave edilmiştir ve bu referans (activex vb) sizin makine de yüklü değildir.

Bir başka ihtimal ise, projeye ekli referansların farklı versiyonları olabilir. Ama yine de iki tane A.xls arasında kod anlamında farklı bir yapı vardır.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Ferhat bey, ilginiz için teşekkürler.
A.xls dosyası makrosunu benim hazırladığım içinde doldurulacak bir form olan bir dosya. Bu formu değişiklik kullanıcılar doldurup onaylıyorlar ve bana gonderiyorlar.Ancak ben , A kişisinden geleni açtığımda hata vermiyor ama B kişisinden gelen formu açtığımda bu hatayı veriyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Yardımcı olabilecek arkdaşlar var mı ?
Çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
Selamlar;

Hata veren örneklerdeki "Makroları Devre Dısı" bırakıp; ThisWorkbook kısmına bakın Hatayı oradan veriyor. Orijinal haliyle bir değişiklik varmı? ikincisi size gelen örneklerde VBA da Tools/References de bakın, "missing" yazılı bir referans varmı?
Yoksa Sayın Şaban Hocanın dediği gibi hata veren örneği ekleyiverin...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba,
Hata veren dosyanın tools/reference kısmında seçenekler arasında "MISSING: Ref Edit Control " var.

yardımlar için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Yardımcı olabilecek arkadaşlar yok mu ? acil çözüme ihtiyacım var.
Çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba,
Hata veren dosyanın tools/reference kısmında seçenekler arasında "MISSING: Ref Edit Control " var.

ÜSTADLAR ACİL YARDIM ! NASIL ÇÖZEBİLİRİZ ?

Excel Vers. ve Dili
Missing yazan, satırın önündeki çentiği kaldırın gitsin ...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Ferhat bey teşekkürler,

Sürekli dosyayı açtığımızda çentiği kaldırmak zorundamıyız yoksa temmeli bir çözümü var mı ?

Excel Vers. ve Dili
Çentiği kaldırdıktan sonra, dosyanızı yeni haliyle kaydedin.

Bu dosyayı nerede açarsanız açın veya nereye gönderirseniz gönderin. Refedit'den kaynaklanan hata mesajı almazsınız. Eğer daha önceden dağıttığınız dosyalar var ise de, hepsinde aynı işlemi bir defalığına uygulatın ve dosyaları kaydettirin. Hepsi bu :)...

Excel Vers. ve Dili
2003
selamlar;
rakamı ytl olarak yazıya çeviren bir eklenti kullanıyordum. bu hata mesajının aynısı bendede var. ayrıca compile error hidden module:Module 1 diye bir hata mesajı daha alıyorum.
sorunu nasıl çözebilirim?
aşama aşama anlatabilecek üstadlardan yardım bekliyorum.
şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
tekrar selamlar;
bahsettiğim eklentiyi silip yeniden kurdum hata mesajını vermedi, sorun çözüldü galiba. ama şöyle bir mesaj var;
"güvenlik seviyesi yüksek olduğu veya makrolar sayısal olarak imzalanmadığı için bu çalışma kitabındaki makrolar devre dışı bırakıldı.makroları çalıştırmak için makroların imzalanmasını sağlayın veya güvenlik seviyesini değiştirin."

bu uyarıya tamam dediğimde çalışmaya devam edebiliyorum. böyle çalışmaya devam edersem sorun olur mu? Ya da nasıl düzeltebilirim?
teşekkürler.