copy paste kodu nedir

Bir formum var bu formumda Kaydı Kopyala diye komut düğmem var. Birde Kaydı yapıştır diye Komut düğmem var Bu komutların kodları nasıldır. Saygılar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın blacsir,

Bu copy paste işemi tam olarak ne yapacak ve ne işe yarayacak?

sürekli form var kayıt alanı çok bir önceki alandan veriler alınacak bir sonraki alana yapıştırılacak daha sonra üzerinde bazı değişiklikler yapılacak

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

İhtiyacınız olan düzenek aşağı yukarı (projenizi görmediğimden) şu şekilde olmalı..:

Kod:
with docmd
.gotocontrol "ilgili_metin_kutusu"
.runcommand accmdcopy
.gotorecord , "", acnext
.gotocontrol "ilgili_metin_kutusu"
.runcommand accmdpaste
end with
Ama sürekli formda bu türde bir ihtiyaç için daha farklı çözümler de geliştirilebilir.. Amacınız hakkında biraz daha ipucu lazım tabii ;)

Olayı biraz daha açayım isterseniz metin kutusu seçmek istemiyorum sürekli form olmasada olur tek form düşünün 1 kayıtda copy düğmesine basıyorum daha sonra 3 kayıda gidiyorum paste düğmesine basıp yapıştırmak istiyorum saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Ben olsam hiç düğümeyle ve copy paste ile uğraşmazdım. Yeni kayıtta son kaydın bilgilerini gösterirdim.

Tabi uygulamayı da incelemek gerekir. Sonra tüm kaydıda copy paste komutlarıyla taşıyamazsınız. Ancak o sırada focuslandığınız aracın içeriğini taşıyabilirsiniz.

sayın modalı kayıtlar önceden sabit kimseye yeni kayıt yapma yetkisi yok stabil yani onun için copy paste olayı lazım

Sayın Taaruz yukardaki kodları komut düğmelerine yerleştirdim olmadı saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Sayın blacksir,

Siz yine de bir örnek ekleyin. Kesin bu isteğiniz kopyala yapıştırın dışında çözülecek. Kaydetme yetkisi olmayan yerde yapıştırla nasıl kayıt yapmayı düşünüyorsunuz?

İyi çalışmalar

Ozaman şöyle yapalım verdiğim örnekte 1 kayıtdaki ocakprogram şubatprogram ve martprogramı kopyalayıp 2 3 4 kayıtlara kopyalayıp yapıştırmak istiyorum forma dikkat edin veri girişi kısıtlı yani kayıt numarası ile sınırlı saygılar

Excel Vers. ve Dili
Sayın blacksir,

Sistem hep böyle mi olacak: Bir kayıt kümesini kopyalayıp üç kayda mı kopyalanacak. Yoksa her kayda ayrı ayrı mı yapıştırılacak?

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
İstediğiniz kayıt kümesini istediğiniz kayda taşıyabilirsiniz.

iyi çalışmalar:)

Sayın Modalı Çok güzel oldu eline sağlık yanlız ben bu formu alt form olarak kullandığımda kodlar çalışmadı alt form kullandığımda çözümü varmı saygılar

Excel Vers. ve Dili
Sayın blacksir,

Elbette var. Kodsayfası başındaki Dim ile başlayan satırı oradan kesip yeni bir modül yaratın en başına yapıştırın ve Dim kelimesini Global olarak değiştirin. Böylece değişkenler sadece söz konusu form üstünde değil tüm uygulamada kullanılabilirler.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı Saol işe yaradı