.csv dosyasından anlık olarak excel'e veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhaba, adı ve konumu hiç değişmeyen .csv uzantılı bir dosyam var. Bu dosya içinde değişiklik olduğunda, yine adı ve konumu sabit excel dosyama veri aktarmasını istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim, iki excel dosyası arasında veri alış verişi yapabiliyorum fakat, bu şekilde yapamıyorum.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba,

Excel 2016 ile yapılan yöntem şu şekildedir.

1.png
2.png
3.png
4.png
Tümünü yenilemek için CTRL + ALT + F5 tuşlarına basmanız yeterlidir.

5.png
Yenileme Denetiminden istediğiniz şekilde açarken yada belirli sürelerde kontrol yaptırmanız da mümkündür.

iyi çalışmalar.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
29-05-2025
Emek ve paylaşımınız için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhaba Hocam teşekkür ederim, yalnız altın üyeliğim olmadığı için resimleri göremedim. Haftaya perşembe günü maaş alınca altın üyelik yapıcam. Bu yüzden resimleri mail adresime göndermenizi rica ederim. mehmet.gndzalp@gmail.com

Excel Vers. ve Dili
2013
Hocam teşekkür ederim çözdüm sayenizde.

Bir sorunum daha var şimdi.

Düşey ara ile import ettiğim csv dosyasından isme göre eşleştirme yapıp bilgi çekiyorum.

Çektiğim bilgiyi de diyelim ki F5 hücresine yazdırıyorum.

İhtiyacım olan şey, csv dosyasında bilgiyi bulduğum hücrenin, 3 satır kadar altındaki verileri sırayla G5-H5-I5 içerisine yazdırmak.

Yani F5'e csv dosyasının içerisinde ki A3'ten veri yazdıysam, otomatik olarak altındaki 3 satır bilgiyi, ilk aldığım bilginin yannıa dizmek.

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, saçmaladıysam da kusura bakmayın artık Excel de çok yeniyim, aslen makina otomasyon programcısıyım.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba @Mehmet Gündüzalp,

Sorunuzu anladığım şekilde bir dosyada örneklemeye çalıştım. Belki Farklı bir formül yada makro ile daha farklı yollarla çözümlenebilir. Ben yardımcı sütun açarak işlemi sonuçlandırdım.

Dosyayı inceleyiniz.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2013
Elinize sağlık hocam aradığım tam olarak buydu.