Ctrl+Shift+Esc ile calisan uygulamalari listeleme

Arkadaslar,

Bildiginiz gibi Windows yuklu PC'de aktif olarak calisan uygulamalar, ya Ctrl+Alt+Del tus kombinasyonu ile gelen penceredeki Gorev Yoneticisi veya Ctrl+Shift+Esc tus kombinasyonu ile direkt olarak ekrana gelen pencereden gorulebiliyor. Ben ozellikle Spy (casus) yazilimlarin tespitinde zaman zaman bu ekrandaki uygulamalari, PC temizken elde ettigim daha onceki bir liste ile kiyaslayip bazen basarili sonuclar elde edebiliyorum. Bu islem icin yine bu forumda daha once verilmis olan benzer uygulama orneklerindeki kodlardan yararlanarak ek'te ki dosyada yazili olan makroyu olusturdum. Bu makro calistirildiginda PC'de aktif olan islemler A sutununda siralaniyor. Daha sonraki calistirmalarda ise yeni listeler sirayla B, C, ..sutunlarinda siralaniyor. Bir de isterseniz istediginiz iki bolgede yer alan benzer uygulamalari da isaretletebiliyorsunuz. Boylece yukarida da bahsettigim gibi PC'niz temizken alacaginiz bir master listeyi, kusku duydugunuzda alacaginiz ikinci bir liste ile kiyaslayarak farkli olan uygulamalari sorgulayabilirsiniz. Ana kodlarin kaynagi olan Raider ve veyselemre'ye tesekkurlerimle.

NOT: Kodların calismasi icin PC'nizde WMI yuklu olmalidir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
Çok Güzel bir çalışma iyi düşünülmüş... Teşekkürler...