D: sürücüsünü çift tıkla açamıyorum

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
Merhaba arkadaşlar d sürücüsünü çift tıkla açamıyorum. 2 ay önce D: sürücüsüne çift tıkla giremiyordum sağ tuş araştır diyerek açabiliyordum. format attim windows'u tekrar kurum düzelmişti. aynı sorun bugün gene başladı acaba sebebi nedir benim için çok önemli her defasında formatmı atmam gerekecek. virüs bulaşmış olamaz dosya yüklemesi veya bir kayıt aygıtından dosya aktarımı veya açması yapmadım. yardım cı olurmusunuz lütfen çok önemli şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
D sürücüsüne tıklatınca birlikte aç menüsü mü geliyor? Eğer durum böyle ise sisteminize virüs bulaşmış demektir. İki yol var ya virüs temizleme programlarıyla sorunuza çözüm bulmaya çalışacak yada sisteminizi yeniden kuracaksınız. Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Ben virüsdür derim. Muhtemelen gizli dosyalar da ve virüslerde görünmüyordur. Cd den başlayan Xp var. İnternetten indirip cdye yazarsanız ve bu cd ile bilgisayarınızı açmanız durumunda; D diskinin içindekileri (virüsleri) görürsünüz. Bu tür virüsler genelde çok gizli yerlerde değildir. Genelde D diskinin üzerinde görünürler. .inf ve exe dosyalarını silersiniz. Daha sonra normal format ve Xp kurulumu olcak elbette.

Eğer D diskini formatlama imkanı varsa Xp kurulum aşamasında D diskini de formatlarsanız virüsden kurtulursunuz. Xp açıkken D yi formatlamanıza büyük ihtimalle izin vermeyecektir.

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
virüs olduğunu zannetmiyorum arkadaşlar çünkü internetten veya başka bir yerden bir dosya kullanmadım. başka bir sebebi olabilirmi acaba.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Maalesef virüs. Hemde ciklet gibi yapışkan.

Flash diskinizden bulaşmıştır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Aklınızda olsun bundan sonra temiz halde olan bilgisayarınıza flash disk veya harici disk taktığınızda parmağınız 10 saniye kadar shift tuşuna basılı olsun. Daha sonra gizli dosyaları görünür hale getirin. Hatta önce görünür hale getirin. Daha sonra flashı takın. Ama tüm dosyalar görünür hale gelecek. Dah sonra bu flash diski ya da harici diski aç değil de araştır komutuyla açın ve arkadaşınızın flash diskindeki tüm virüsleri gözünüzle görün. Ve silerek (sakın enter yapmayın) arkadaşınız flash diskini temizleyerek ona bir iyilik yapmış olursunuz.

Tıpkı bize buradaki değerli excel ustalarının her konuda yardımcı olarak iylik yaptığı gibi ;)

Tabiiki bilgisayarınızdaki windows virüssüz yani temiz olmalı. Şu halde boşuna yapmanıza gerek yok derim.

muzaffer.sm

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-12-2024
Sayın Dilaranur

Bu durum autorun.inf virüsünden dolayı yapıyor olabilir.Aynı durumları bende sürekli görebiliyorum.

Aşağıdaki linkini verdiğim küçük boyutlu dosyayı indirerek çalıştırın.

ekran görüntülülerinide ekliyorum ayrıca.Masa üstü bir müddet bomboş olur sonra gerekli mesajları görerek tamam dersiniz hepsi bu.

http://uploading.com/files/MS48T6YI/Autorun Virüsü Temizleyici.sfx.exe.html

Hoşçakalın

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003 Türkçe
autorun virüsleri genelde USB flash disklerden bulaşıyor. Gizli dosyaları görmenizi engelliyor ve bu nedenle silemiyorsunuz. Çoğu virüs programları da bunu temizleyemiyor maalesef. autorun virüslerinin bulaştığı yerler belli olduğu için yukarıdaki arkadaşın verdiği gibi "batch file" türü DOS komutuyla çalışan siliciler çok kullanışlı. Virüs temizleme işlemlerini yaptıktan sonra kesin çözüm için bilgisayardaki yönetimsel araçlardan sürücülerin autorun özelliğini kapalı hale getirmenizi tavsiye ediyorum. Bunun için :
OTOMATİK BAŞLATMA ÖZELLİĞİNİ KAPATINIZ...
Başlat -> Çalıştır -> gelen boşluğa gpedit.msc yazarak <enter> tuşuna basın. Gelen Grup İlkesi pencersinden "Bilgisayar Yapılandırması-> Yönetim Şablonları-> Sistem" seçilir. Sağdaki listeden "Otomatik çalıştır özelliğini kapat" çift tıklanır. Normalde devre dışı olan bu seçeneği ETKİN hale getirin ve onaylayarak kapatın. Bundan sonra flash belleği taktığınızda artık otomatik olarak çalışmaz, diğer sürücüler gibi çift tıklayarak ya da araştır komutuyla açabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Bütün autorun.inf virüslerini temizle.bat, sil.bat ya da virüs programları ile temizleyebilirsiniz. Ama sality virüsüne (tam bir baş belasıdır) formattan başka hiç bir şey fayda etmez. Çünkü yedek diskindeki exe lere ve msi dosyalarına da kendini kopyalar. Yani yedek diskinizdeki programlarınız artık hepsi bozuk haldedir.

Diğer autorun.inf ler kendisini exelere kopyalamıyor. (ya da ben rastlamadım)

autorun.inf virüs çeşitleri şarkı resim ve video dosyalarınıza zarar vermez. Exelerin büyük çoğunu virüs haline getirir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
arkadaşlar çok teşekkür ederim söylediklerinizi deneyeceğim eminim işime ayar hepinizede çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
sayın muzaffer.sm
söylediğinizi yaptım. ve işe yaradı çok teşekkür ederim. diğer arkadaşlarada çok teşekkürler.
flashta olanları temizleyemedim galiba daha sonra gene başım ağrımaz umarım.