Data Validation ' da filtreleme

muhammed yıldız

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019İngilizce
Merhaba,

ekli dosyada yer alan data validation'da filtreleme yapabilir miyiz? Evet ise nasıl yapıldığını söylerseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Listbox'lu olan makro ile sonuç alınmasını sağlar, yazılan harfi içerenler listelenir.
Diğeri ise formül ile sonuç alınan dosyadır, dosyadaki açıklama yeterli diye düşünüyorum.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Sayın YILDIZ, hangi cümlemi "tepeden bakma" olarak yorumladınız anlayamadım.
Benim gibi emek/zaman harcamaya üşenmeyen ve sorulara, açıklamalı cevaplar yazan birine böyle cümleler yazmanızı garipsedim doğrusu.

Konulara benim ve diğer üyelerin verdiği cevapları takip ederseniz, birçok forum üyesi gibi
sadece çözümü paylaşmadığımı, açıklayıcı notlar yazdığımı görebilirsiniz.

Formül ile çözüm içeren dosyadaki ürünler isimli sayfaya ve AD TANIMLAMA kısmına ve VERİ DOĞRULAMA ekranındaki işaretli/işaretsiz alanlara bakarsanız anlayacağınızı düşünüyorum.
Anlaşılmayan bir durum varsa, sorabilirsiniz elbette. Ben üşenmem tekrar açıklama yazarım. Sabırlıyımdır.
Bir miktar da ihtiyaç sahibinin araştırması, deneme/yanılma ile yol alması gerekir ki öğrenme gerçekleşsin.
Yoksa elbette, işte cevap deyip orada kesebilirim, sorun çözülmüş olur ancak bilgi aktarımı gerçekleşmez.

Kolay gelsin.
.

Son düzenleme:

muhammed yıldız

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019İngilizce
Merhaba ,

Oldukça yol aldığımı düşünüyorum teşekkür ederim. iki sorum olacak ; ilki, örneğin "Embassy" kelimesini içeren birçok hücre var. Ve onu yazdığımda hata veriyor. listelemiyor. Diğeride, Hücreye yazarken, sheet3 de yazan formatın aynısı mı olmak zorunda ( büyük küçük harfe dikkat ederek mi yazılmalı? )

teşekkürler

muhammed yıldız

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019İngilizce
Merhaba ,

Oldukça yol aldığımı düşünüyorum teşekkür ederim. iki sorum olacak ; ilki, örneğin "Embassy" kelimesini içeren birçok hücre var. Ve onu yazdığımda hata veriyor. listelemiyor. Diğeride, Hücreye yazarken, sheet3 de yazan formatın aynısı mı olmak zorunda ( büyük küçük harfe dikkat ederek mi yazılmalı? )

teşekkürler

muhammed yıldız

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019İngilizce
Merhaba,

Konu hakkında yardımcı olabilecek kimse var mı?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar