Dcount fonksiyonu

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar ekteki dosyada içinden çıkmadığım bir problem var ilgilenirseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
merhaba,
tam olarak nasıl istediğini yazmamışsın aslında.. sorduğun ve benim anladığım şekilde yaptım.. anlaşılmayan şu; diyelimki ahmet öğretmen seçildiğinde ve görevi beden eğitimi seçildiğinde eğer ahmete ait beden eğitimi daha önceden hiç seçilmediyse 1 , ama ahmete daha önce beden eğitim seçilmişse yani ikinci kez giriliyorsa 2 olacak.. dikkatini çekerim sadece ahmet için dedim bunu, ama senin anlatış şeklin kim olursa yani ahmet mehmet fark etmez iki görev olursa 2 olacak yani şöyle; ahmet beden eğitimi olmuştu o 1 oldu ve sonra mehmette beden eğitimi oldu ona da 2 verelim.. dediğin bu şekilmi.. tam olarak nasıl istediğini yazarsan sevinirim.. istemiş olduğun şekliyle ilişikte yaptım..
kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bu arada sorumluluk derecesi varsayılanındaki formülü sil.. kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
xp
saygıdeğer cüneyta

bende bir kaç gündür problemi çözmeye çalıştım doğru anlamışsın

bir kaç yol denedim en sonunda şöyle çözdüm
açılan kutuların adını değiştirdim ve şöyle
Görev_Adıf çıkış olayına

Private Sub Görev_Adıf_Exit(Cancel As Integer)
Me.Sorumluluk_Derecesi = DCount("[Görev_Adı]", "Öğretmen_Görevleri", "[Görev_Adı]=[Görev_Adıf] And [Görev_Türü]=[Görev_Türüf]") + 1

End Sub

ama bir sıkıntım şu gezinti çubuğunda kayıtlar arasında dolaşırken doğru şekilde gözükmüyor yanlız kayıt yapanda doğru çıkıyor

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim