deepfreez'i pasif yapma

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
merhaba rakadaşlar deep Freeze le başım dertte. deep freeze açıyorum şifreyi yazıyarum ama programı pasif yapabileceğim ekran gelmiyor ve bilgisayar kilitleniyor. deep freezi kaldıramadığım için bilgisayara hiçbir programı kuramıyorum. bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
şifreyi girmenize rağmen pasif yapabileceğiniz ekranın gelmemesi tuhaf ancak bilgisayarın kilitlenmesi benim de başıma gelmişti.
sanırım 1 ay kadar önceydi ve bir virüs buna neden olmuştu. ben kullandığım deepfreeze programının dfadmin.exe dosyasına çift tıklayarak otp token ile pasif yapabilmiştim ama bu da sorunu kalıcı olarak çözmemişti.
Format atmaktan başka çare yok gibi görünüyor.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Aşağıdaki yöntemi bir dener misiniz?

DeepFreeze Kurdunuz Pc Açıldı ama deepfreeze programı dondu çalışmıyor.
Artık programı da pasif hale getiremiyorsunuz tek careniz format diye düşünüyorsunuz
ama değil imdadınıza combofix programı yetişiyor.

Yapmanız gereken altta verdiğimiz linkteki programı indirmeniz ve çalıştırmanız karşınıza çıkan
herşeye evet veya tamam diyoruz program çalışmaya devam ediyor.

Programın çalışma mantığını size kısaca özetliyeyim program arka planda çalışan programları
durduyor bu sayede biz de burası önemli bilgisayar açılışında donan deepfreeze programının
düzelmesini bekliyoruz tabiki o sırada combofix çalışıyor ve freeze donmaktan kurtuluyor hızlı gene
freeze şifresini girip pasif ediyor ve hemen resetliyoruz.

Pc tekrar açıldığında göreceksiniz deepfreeze programının pasif oLduğunu.Şimdi tekrar Combofix
programını çalıştırıyor ve herşeye evet diyor ve tamamlanmasını bekliyoruz reset felan atmıyoruz kendi
zaten atacaktır.
Ve pc'miz düzeliyor.

Kolay Gelsin gerisi size kalmış.