Değer Artıcı Limiti

Selam
ben maliyeciyim. Biz gönderme emri ile çeşitli ödemeler yapıyoruz. bu gönderme emirlerinin hep bir numarası var. 924250-924251... vs. bunu excelde hazırlıyoruz. bu numaraları herdefasında elle yazmak yerine birer birer artıracak şekilde yazmam gerekiyor. bahsttiğim numaraları kapsayacak spin buton yapabilirmiyiz?
hücre F5 alt sınır 924200
Teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfa üzerine denetim araç kutusundan bir spinbuton ekleyin ve çift tıklayarak kod sayfasına gidin. Aşağıdaki kodu oraya yapıştırın. Bu arada properties penceresinden max=10.000.000, min=924200 olarak ayarlayın. Ayrıca örnek dosyada ektedir.

[vb:1:8faac737eb]Private Sub SpinButton1_Change()
[f5] = SpinButton1.Value
End Sub
[/vb:1:8faac737eb]

Ayrıca örnek dosyada ektedir.
Sayın Leventm bey ilginze cok teşekkür ederim. Ancak daha önce de belirttiğim gibi zip li dosyaları indiremiyorum.

Sayın Leventm Gercekten harikasınız. Tam İstediğim oldu. Ellerinize ve yüeğinize sağlık.
Tekrar tekrar teşekkürler. İnşaallah bundan sonraki sorularımı foruma yazıp siz ve diğer arkadaşlarımın değerli fikirlerinden istifade edeceğim.

Sayın Leventm Ã?zellikler penceresine spin üzerine tıklayarak ulaşamadım,buna bir açıklık getirirmisiniz.

leventm şu an forumda yok galiba. Ama olsa şöyle derdi sanırım.

Spinbuttonu Formlar Araç Çubuğundan değil de Denetim Araç Kutusundan ekleyin. Çünkü Denetim Araç Çubuğundan eklenen butonları kontrol edebiliyor ve özelliklerini ayarlayabiliyor .... yapabilenler. (Bizler daha öğreniyoruz ya o açıdan yani)

Merhaba
Esasen bunda makroyada gerek yok,
görünüm> araç çubukları> özelleştir den formları seçin burada değer değiştiriciyi yukarıya alın ve üzerine tıklayıp excel sayfasında ilgili yere çizin bu daha kolay gibi

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayın Leventm Ã?zellikler penceresine spin üzerine tıklayarak ulaşamadım,buna bir açıklık getirirmisiniz.
Denetim araç kutusundan kullanılan nesneler için tasarım moduna geçmek gerekir. Bunun içinde denetim araç kutusundaki üçgen cetvel görüntülü sembolü olan buton tıklanır. Bundan sonra sayfa üzerindeki nesneye tıklayarak properties penceresine ulaşabilirsiniz. Tasarım modundan çıkmak için tekrar aynı butona basmak gereklidir.
Esasen bunda makroyada gerek yok,
görünüm> araç çubukları> özelleştir den formları seçin burada değer değiştiriciyi yukarıya alın ve üzerine tıklayıp excel sayfasında ilgili yere çizin bu daha kolay gibi
Elbette kullanımı daha basit fakat bu nesneyi bir kod yazmakta sıkıntı çekersiniz. Ayrıca bu nesnenin üst limiti 30.000 adettir buda bu soru için yeterli olmayacaktır.

30000 olayını bilmiyordum.. :) haklısınız.