DEĞER HATASI

ARKADAŞLAR MERHABA YARIDMCI OLABİLECEK VARSA SEVİNİRİM

TEXTBOX VE COMBOBOX LARDAN AYRI AYRI İKİ SAYFAYA AKTARMIŞ OLDUĞUM RAKAMLARI TOPLAMLARINI ALDIRIYORUM FAKAT DEĞER HATASI VERİYOR

YANİ SAYFA 1 DEKİ BİRLEŞTİRİLMİŞ HÜCREDEKİ (A5:A6) RAKAMI SAYFA 2 DEKİ YİNE BİRLEŞTİRİLMİŞ HÜCRE İLE TOPLATINCA ( C5:C6) DEĞER HATASI VERİYOR
[/b]

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bahsettiğiniz nesnelerden hücrelere direk aktarılan veriler metin olarak algılanırlar, bu sebeple verileri öncelikle sayıya çevirerek hücreye aktarmanız gerekir. Bunun en pratik yoluda textbox veya comboboxtaki değeri 1 (bir) ile çarparak aktarmaktır. Örneğin;

[a1]=textbox1*1

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.ergunalbayrak,
tarif ettiğiniz şekilde işlem yaptım sonuç çıkıyor. sayfa1'de a1 ve a2 hücrelerine sayı yazdım a3 hücresinde birleştirdim, sonra sayfa 2'de aynı işlemi tekrarladım ve sayfa2'de a5 hücresine iki sayfadaki birleşmiş hücreleri toplattım sorun çıkmadı.
tekrar denermisiniz.
not: eğer mesajınızda yazdığınız gibi (a5:a6) yazıyorsa değer hatası verir formül =BİRLEŞTİR(A1;A2) gibi olmalı.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Merhaba,
Sayısal değerleri aktarırken, "textbox1.value" veya "combobox1.value" şeklinde yazılırsa hücrede hata değeri vermeyecektir.