değer yapıştırma ve süz komutu ile ilgili makro.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
1. TAKİP sayfasında C hücresine kod yazıldığında ürün adını bulan bir formül var, ben buraya günlük giriş yapıyorum. Ve bir makronun b sütünunda girdiğim en son satırın yanındaki düşeyara formülü ile gelen mal isimlerini değer olarak yapıştırmasını istiyorum. ve sonra da süz komutundan L sutunundan DOÐRU yazılarını seçmesini istiyorum... yapmaya çalıştığım makrolarda ilk önce süz komutunu kaldırmam gerekti ( ki problem değil ) sonra kopyalama yapıp özel yapıştırdan değerleri yapıştırdım ancak süz komutundan DOÐRU yazısını bir türlü seçtiremedim. ........ not: makronun kesinlikle B sütünunda kod yazmayan yerlerdeki C sütünundaki düşeyara formüllerini ( YOK yazıyor ) değer olarak yapıştırmaması gerekiyor..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
ornek.xls dosyası yapacağıma ördek.xls dosyası yapmışım :hiho: :hiho:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu "1.TAKİP" sayfasının kod sayfasına kopyalayarak deneyin.

[vb:1:8827c91881]Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [c:c]) Is Nothing Then Exit Sub
sat = Target.Row
Cells(sat, "d") = Cells(sat, "d").Value
[l2].AutoFilter Field:=2, Criteria1:="TRUE"
End Sub
[/vb:1:8827c91881]

T

TRABLUS

Misafir
kod sayfası neresi oluyor ?
1.TAKİP sayfasında iken alt + F11 tuşlarına basınız, sol tarafta sayfa1 1.takip diye bir kısım olacak onu tıklayın ve sağ tarafta açılan yeni kod sayfasına leventm, 'in verdiği kodları yapıştırın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
yapamadım pek birşey anlamadım
bana makrosu yerine konmuş olarak göndermeniz mümkün mü ?

T

TRABLUS

Misafir
osmancig' Alıntı:
ornek.xls dosyası yapacağıma ördek.xls dosyası yapmışım :hiho: :hiho:
Ben örnek.xls olarak değiştirdim. :mrgreen:
Dosyanız ektedir.
1.TAKİP sayfası içinde iken alt + F11 tuşlarına basarsanız Levent beyin kodlarını görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
LEVENT beyin kodlarını gördüm ancak çalıştıramadım. sağa doğru ok tuşu var (yanılmıyorsam çalıştır.) oranadan bana makroların isimlerinin olduğu bir pencere çıkıyor. orada geçerli makroları bozacağımdan korkarak yeni makro ismi yapmak istedim. onu da başaramadım. :kafa: : :kafa:

T

TRABLUS

Misafir
Eğer Levent bey'in makrolarına ulaştı iseniz dosyanızda çalıştır dediğiniz vakit olması lazım. Yani korkmanıza gerek yok, çok olsa dosyanızı kaydetmeden çıkarsanız herhangi bir problem olmaz. :mrgreen: