Değere göre sıra no verme

Excel Vers. ve Dili
2013 Kullanıyorum
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.01.2019
Kolay gelsin klasör içerisinde bulunan 20 adet txt uzantılı dosyayı bir excell içerisine aldım, bunları excell alt alta olacak bir şekilde birleştirdi. Yapmak istediğim her txt dosyam "Başlangıç Saati:" şeklinde başlıyor. Ben Excell de Başlangıç saati olan hücrelere sıra no vermek istiyorum. Dosya isimlerini çekemedim excell içerisine bu yüzden
Örnek verecek olursam B1 hücresi Başlangıç Saati ile başlıyorsa A1 hücresine 1 sıra nosu verilsin,
B25 hücresi Başlangıç Saati ile başlıyorsa A25 2 sıra nosunu alsın.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

A1 hücresine uygulayınız. Alt hücrelere sürükleyiniz.

C++:
=EĞERSAY(B$1:B1;"Başlangıç Saati*")

Excel Vers. ve Dili
2013 Kullanıyorum
09.01.2019
Korhan bey formülü uyguladım fakat çalışmadı hücre içerisi şu şekilde
Başlangıç Saati: 01.01.1990 14:29:27(UTC+3)
0 Değerini veriyor sonuç olarak formül uyguladığım hücrelerin hepsine

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Formüle küçük bir ekleme yaptım tekrar deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2013 Kullanıyorum
09.01.2019
Denedim aynı formülü 1 veriyor bütün değerlere bu sefer
=EĞERSAY(B$1:B1;"*Başlangıç Saati*") şeklinde oldu istediğim bunu eğer formulü ile şarta uymayan hücreleri boş bırakmam lazım o konuda yardım edebilirmisiniz

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Siz; "Örnek verecek olursam B1 hücresi Başlangıç Saati ile başlıyorsa A1 hücresine 1 sıra nosu verilsin," dediğiniz için "Başlangıç Saati*" şeklinde öneride bulundum. Sizin kullandığınız şekilde "hücre bu ifadeyi içeriyorsa" şeklinde çalışmaktadır.

Ek olarak bu ifadeyi içermeyen hücrelerin "A" sütununun boş kalması için aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

C++:
=EĞER(ESAYIYSA(MBUL("Başlangıç Saati";B1;1));EĞERSAY(B$1:B1;"*Başlangıç Saati*");"")

Excel Vers. ve Dili
2013 Kullanıyorum
09.01.2019
Siz; "Örnek verecek olursam B1 hücresi Başlangıç Saati ile başlıyorsa A1 hücresine 1 sıra nosu verilsin," dediğiniz için "Başlangıç Saati*" şeklinde öneride bulundum. Sizin kullandığınız şekilde "hücre bu ifadeyi içeriyorsa" şeklinde çalışmaktadır.

Ek olarak bu ifadeyi içermeyen hücrelerin "A" sütununun boş kalması için aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

C++:
=EĞER(EĞERHATA(MBUL("Başlangıç Saati";B1;1);"";EĞERSAY(B$1:B1;"*Başlangıç Saati*"))
Hafta sonu bakamamıştım, ilk sorum başlangıç saati ile başlıyorsa şeklinde sordum, ama dediğiniz gibi içeriyorsa şeklinde iken formül çalıştı anlamadım sebebini, yukarıda verdiğini formülde Bu işlev için çok fazla değişken değer girdiniz hatası veriyor

Excel Vers. ve Dili
2013 Kullanıyorum
09.01.2019
Hafta sonu bakamamıştım, ilk sorum başlangıç saati ile başlıyorsa şeklinde sordum, ama dediğiniz gibi içeriyorsa şeklinde iken formül çalıştı anlamadım sebebini, yukarıda verdiğini formülde Bu işlev için çok fazla değişken değer girdiniz hatası veriyor
Yazdığım mesajı düzenleme butonu göremediğimde altına yazıyorum formülü
=EĞER(EĞERHATA(MBUL("Başlangıç Saati";B1;1);"");EĞERSAY(B$1:B1;"*Başlangıç Saati*");"")
şeklinde yazınca DEĞER hatası veriyor ama yapacak birşey yok ctrl+H ile halledeceğim artık teşekkürler yardımlarınız için

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
#6 nolu mesajımdaki formülü revize ettim.

Tekrar deneyiniz.