Değişen ayarlar

Arkadaşlar,excel sayfamın sütun ve satır ayarlarını yapıyorum ancak kopyala-yapıştır yaptığım zaman ayarlar excelin orijinal ayarlarına dönüyor. Birde
bazan sütundaki harfler yerine sayılar çıkıyor,hiç birşey yapamıyorum.Yardımınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007
SÜTUN BAŞLIKLARININ SAYI OLARAK GÖRÜNTÜLENMESİ

ARAÇLAR | SEÇENEKLER pencersinde GENEL sekmesindeki Ayarlar bölümünde
R1C1 Başvuru Stili'nın yanındaki kutucuğa çeltik atarsak Sütunlar Sayı olarak
Gösterilir. Bu çeltiki tekrar kaldırdığımızda Sütünlar Alfabetik olarak ifade edilir.

Eğer siz buna kendiniz müdahale yapmadıysanız ve aynı şekilde kopyala + yapıştır işleminizde de bir tuhaflık olduğuna göre;

VBA 'da sizin farkında olmadan çalıştırdığınız bir makro bu ayarları değiştiriyordur.

VBA'da eğer;

Application.ReferenceStyle = xlR1C1

diye bir kod varsa bu sütunları sayısal ifadeye dönüştürür.

Muhtemelen exceli yüklerken bir .xla dosyası otomatik olarak kendini aktif ediyor.

Sayın xxcell,sütunlardaki sayı değişimini dediğin gibi hallettim R1C1 kutucuğu işaretliymiş kaldırdım düzeldi.Teşekkürler.Birde bu kopyala-yapıştır işleminde hazırladığım sayfada yaptığım sütun,satır ayarları sayfayı yapıştırdıktan sonra değişiyor,tekrar sayfayı düzenleyip yazdırıyorum buda zaman kaybı oluyor.

Excel Vers. ve Dili
2007
Anladığım kadarıyla bir sayfada hazırladığın boş bir tabloya başka sayfadan kopyalama yaptığında satır ve sütun genişliklerinin değiştiğinden bahsediyorsun.

satır ve sütunları kopyalarken normal olarak tüm özelliklerini de kopyalar. Tüm özelliklerinin arasında, satırların genişliği ve sütunların yüksekliğide vardır.

Kopyalama yapacağınız yerdeki biçimlerin değişmemesini istiyorsanız kopyalayacağınız yere sağ klikleyip (veya Başlık çubuğundan Düzen menüsünü açarak) Özel Yapıştır'dan Değerlerini seçerek kopyalayın. Bu durumda tablonuzun biçimleri korunur. Sadece değerler kopyalanır.

Sayın xxcell,satır-sütun ölçülerinde sorun var.çalışma sayfasının tamamını seçili hale getirip yeni bir sayfaya yapıştıracağım zaman sağ klikte sadece yapıştır sekmesi çalışıyor.özel yapıştırda web sayfası kopyalama içerikleri çalışıyor.