değişik verileri tek grafikte gösterme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
arkadaşlar ben yüksek lisans yapıyorum ve tez yazarken sık sık grafik sorunları ile karşılaşıyorum.benim şu şekilde bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

değişik verileri tek bir grafrikte göstermek istiyorum fakat bu grafikte y eksenin deki değerler her grafikte doğru bir şekilde olması gereken değerleri nalırken x ekseninde aslında farklı olmasına karşın hepsi aynı değerlere sahipmiş gibi üst üste duruyor yardımcı olursanız sevinirim ben beceremedim çok uığraştım.
ekte dosyayı gönderiyorum kom veri kısmında veriler diğer sayfada grafik var renlere aldanmayın sadece her renk ayrı veriyi gösterdiği için işaretledim teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Bu tür dağınık veri serileri ile uğraşırken, Dağılım Histogram tipli grafik türlerini seçmeyiniz ... Sütun, Çizgi veya Alan grafikleri, sabit bir kategori değerine kendilerini endeksler ... Sonuçta da, bir tek kategori varmış gibi, Y eksenindeki değerler üst üste görünür.

Şimdi; grafik alanı üzerinde sağ mouse tuşuna basınız ve Grafik türü olarak, XY Dağılım tipini seçip Tamam deyiniz... Tüm X değerleri (OPT) yerli yerine oturacaktır... Y Değerleri (Kesafet) de, X koordinat değerine göre otomatik olarak şekillenecektir.

.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkürler, Sayın Ferhat Pazarçevirdi...

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
teşekkürler

sağolun sayın ferhat bey ne kadar teşekkür etsem azdır.allah razı olsun sizden

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Exel 2007
teşekkürler