Değişiklikleri izle

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba;

Dosya üzerindeki değişiklikleri izlemek için bildiğim kadarıyla;

Araçlar > > >Değişiklikleri izle> > > Değişiklikleri vurgula>
diyerek, İzlemeyi başlatmamız gerekiyor. Bunu dedikten sonraki değişiklikleri hücrelerde belirtiyor.

Benim öğrenmek istediğim; Dosya ilk açıldığı (son kaydedildiği) andan itibaren olan değişiklikleri görmek mümkünmüdür? Yani yukarıdaki "Değişiklikleri izle" komutu vermeden önceki olan değişiklikleri...

İyi Çalışmalar dilerim.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn tamer42, userformda bir Label oluşturun ve aşağıdaki kodu yapıştırınız.
gerçi isteğiniz tam olarak karşılar mı bilmiyorum ama. Tabii ki label'e tıklanması gerekiyor hangi tarihte kullanıldığını bilmek için.

Private Sub Label1_Click()
Label1.Caption = "Bu program enson : " & Date & " tarihinde ," _
& " saat : " & Time & " de kullanıldı! '' Bilgiyi yenilemek için yazının üzerini tıklayın .''"
End Sub

Eğer bunu hücre ile ilişkilendirirseniz ve de çıkış (yani auto_close) olayında zorunlu kaydettirirseniz size açılışta değişiklik zamanı bildirecektir.

Sub auto_close
Sheets("Sayfa1").Select
Range("A1").Select
Activeworkbook.save
End sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-2010 Tr
Değişiklikleri "şu tarihten itibaren" izle diyorum kaydedip kapatıyorum, tekrar açtığımda dosyayı, değişiklikleri izle kısmında "kaydedildiğinden itibaren" yazıyor. Kendi yaptığım değişiklikleri kendim başlatıp izleyebiliyorum, ama benden başka biri açtığında dosyayı o kişi excel konusunda çok bilgili olmadığından ve uğraşmak istemeyeceğinden başlatamaz. Sürekli kim ne yaptı görmek istiyorum, office in sitesinde 30 günlük veya daha fazla tutulabileceği yazıyor, ama nasıl yapılıyor araştırdım bulamadım..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-2010 Tr
Ben yeni sayfada satır satır listeleme yaptırıyorum, özellikle bunun için istiyorum.