Değişken dosyalardan kopyalama için makro

Hazırladığım bir sipariş takip ve düzenleme programını hata yapmadan benim dışımdaki arkadaşlarında rahatça kullanabilmesi için sizinde yardımlarınızla makrolarla geliştiriyorum.
Otomatik makro kaydedici ile bir türlü beceremedim. Forumda benzer bir örnekte bulamadım.
Takıldığım yer :
Örneğin D6 hücresine dosya adını yada çalışma kitabı adını ( yls08-8.xls gibi ) girdiğimde bu dosyaya gidip tam yol =( D:\NEUSON RAF\SİPARİŞ\SİP.HAZIR\yls08-8.xls ) A2:M302 aralığını kopyalayıp
D:\NEUSON RAF\NEUSON 2008\SİP.DÜZENLE adresindeki sabit dosyanın A2:M302 aralığına yapıştıracak. Sorun şu D:\NEUSON RAF\SİPARİŞ\SİP.HAZIR\ klasöründe sakladığım Excel dosyalarım yls08-8.xls , yls08-9.xls , yls08-10.xls olarak değişiyor ve benim mümkünse bu bilgileri en son dosyadan almam gerekiyor. Yada sorunun başında belirttiğim gibi D6 gibi bir hücreye adres veya çalışma kitabının adını girdikten sonra makroyu çalıştırarak ilgili dosyadan A2:M302 aralığını sabit olan D:\NEUSON RAF\NEUSON 2008\SİP.DÜZENLE dosyasına aktarmak. Umarım derdimi anlatabildim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.