Değişken oranlı ve ardışık dönemli örneğin aylık f

Excel uygulamasında değişken oranlı ve ardışık dönemli (örneğin aylık dönemler) faiz hesabı nasıl yapılır bir örnek yayınlayana müteşekkir olurum. Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bunu yapan tek bir fonksiyon yok benim bildiğim. Ama siz hesaplanmasını istediğiniz bir örnek dosya eklerseniz yardım edebilirim.

faiz hesabı

selam dostlar ben salahattin kademeli faiz soruma açıklama istenmişti; örneğin Kiralık bir evin aylık kiraları ödenmemektedir.varsayalım kiralar her ayın 1'inde ödenmesi gerekiyor kiracı ödemiyor.Bu durumda kiracı birbirini takip eden 2002 yılına ait 8 ay kira borcunu ödemedi kiralar 1.aydan başladığı düşünülürse her kira dönemine ait faizin başlangıç tarihleri birir ay azalarak gelecektir. Bu arada tabii olarak yıllık faiz oranlarıda değişecektir. bu faiz hesbında yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ekli dosyayı bir inceleyin.
bu şekilde kullanım işinizi görmezse kendi dosyanızı ekleyin onun üstünde bakalım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sorunuz aynı soru olduğuna göre aynı başlık altında devam etmenizi rica ederim. Diğer Excel sorularından buraya taşıdım ve ilk sorunuz ile birleştirdim başlığı.