DeĞİŞken Sayida Combobox Ekleme , Auto Complete

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
Ektekİ Dosyada Problemİn AÇiklamasi Mevcuttur..

Sektor Alanindakİ Her HÜcreye Otomatİk Combo Box Eklemek İstİyorum Ve TikladiĞim Zaman Bu Combobox Lara Db Dekİ SektÖrler Kismindakİ İsİmler Gelmelİ..

Ayrica Combobox Lara Tiklamadanda Yazmaya BaŞlayinca Auto Complete ÖzellİĞİ İle Db Dekİ
İsİmlerİ Otomatİk SeÇme ÖzellİĞİ Olmasini İstİyorum..

No Lar 363 Tane (sayi DeĞİŞebİlİr Az Veya Fazla) Malzemelerİ Temsİl Etmektedİr..

Not : Ben UĞraŞmaya BaŞladim Ancak Elİnİzde İstedİĞİm Gİbİ Örnekler Varsa Memnun Olurum
TŞk..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
super combobox ver 1,0

kendi ihtiyacıma göre birşey yaptım.. ilgilenenler bakabilir..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
autocomplete combobox

selam,

excelde sürekli yazdığımız aynı bilgiler eğer üst hücrelerde varsa autocomplete özelliği ile yazmaya başladığımızda tamamlanabiliyor ..ustalarımız ekteki dosyaya bakarsa combobox uygulamasıyla faydalı bir çalışma yer aldığını düşünüyorum.. sorum şu benzer işe yarayan başka metod yöntem örnek varsa benimle paylaşırmısınız..

tşk

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
selam,

excelde sürekli yazdığımız aynı bilgiler eğer üst hücrelerde varsa autocomplete özelliği ile yazmaya başladığımızda tamamlanabiliyor ..ustalarımız ekteki dosyaya bakarsa combobox uygulamasıyla faydalı bir çalışma yer aldığını düşünüyorum.. sorum şu benzer işe yarayan başka metod yöntem örnek varsa benimle paylaşırmısınız..

tşk
Bence uygulamanız oldukça başarılı, farklı bir yöntem aramaya gerek yok, sizi tebrik ederim. Belki kodlamada değişiklik yapılabilir. Örneğin, sürekli eskisini silerek yeni bir combobox eklemek yerine mevcut bir comboboxın yeri, seçilen hücreye taşınabilir. Çok önemli olmasada böyle bir kodlama üzerinde çalışmanızı öneririm, böylece kendinizi dahada geliştirmiş olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
super combobox ver 1,1 :)

combobox kullanışını biraz daha kullanıcı için kolay duruma getirdim.. combobox ta imleç aktifken yön tuşları işlevselliği eklendi.. ve alt + aşağı yada yukarı combo list menu yu açar..

bilgilerinize..

move kısmına sonraki versiyonlarda bakmaya çalışacağım :) levent bey güzel yorumlarınız için tşk..