Değişken sütun sayılı tabloları bir sayfada birleştirmek

Merhaba,

1'den fazla sayfada aynı hücrelerden başlayarak sabit satır ve değişken sütunlu çalışmam var. Amacım bir makro yardımıyla diğer sayfalardaki sütunları ilk sayfadaki tablonun devamı olacak şekilde kopyalamak. Crossfire' ın "Farklı excel sayfalarını tek bir excel de nasıl toplanabilir" konu başlıklı çalışmasına verilen cevapları inceledim, hatta dosyaları ve makroyu indirerek kendi çalışmama uyarlanma durumunu inceledim. Sanırım o çalışmada sütun sayıları sabit, ben de ise değişken. Bu sebeple uyarlanamayacağını düşündüm (açıkçası makro da hata verdi ve çalıştıramadım).

çalışmam ile ilgili örnek bir excel dosyasını ekliyorum. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyalarınızın klasör yolunu yazarmısınız? ayrıca her dosyanın kaç sayfasında bilgi mevcuttur?, bu bilgiler farklı sütun sayılarına sahipse tek dosyada nasıl birleştirilecektir.

Dosyanın klasör yolu "C:\OFKGZSIST\KAYNAK" dır. 3 sayfada veri bulunmaktadır. "Örnek" adıyla eklediğim dosya üzerinden konuşursak, 2. sayfadaki "B" ve "C" sütunları 1. sayfanın "F" ve "G" sütunları olacak şekilde, 3. sayfanın "B:G" sütunları da 1. sayfanın "H:M" sütunları olacak şekilde kopyalanacak. Fakat sorun şu ki; 1. sayfada her zaman 4 sütun olmuyor bazen 6, bazen de 8 olabiliyor. Bu durum diğer sayfalar için de geçerli.