Değiştirme Problemi

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Tablodaki zaman çizelgelerini başka bir kaynaktan kopyalıyorum.Excel'e attığım zaman çizelgesinde hücrelerin sonunda ''Boşluk'' oluyor.Bul ve değiştir bu boşlukları değiştirmiyor.Bu boşlukları kaldırıp yerine saniye koymam lazım çünkü saat lerle işlem yapıcam. İsteğe uyarlanmış hücre biçimlendirmesinden :dd:nn şekline getirmem lazım.Bunu nasıl yapabilirim.Tşkler

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Aranan değer bölümüne alt 0160 tuş kombinasyonuna basınız bu işlemden sonra tümünü değiştir butonuna basınız. Bir başka yolu aranan değere hücrenin sonundaki boş olan karakteri kopyalayınız ve tümünü değiştire basınız. İki seçenekten birini kullabilirsiniz..

.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Tşkler Sn.Espiyonajl dediğinizi yaptım yani hücre sonundaki karakteri kopyalayıp yapıştırınca değiştirdi.Ama boşluk yapmuıştım olmamıştı:(demekki boş gördüğüm yer boş değilmiş :)
Yanlız aklıma takılan ''alt 0160'' bu tekniği anlamadım.
Saygılar,Tşkler

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Tşkler Sn.Espiyonajl dediğinizi yaptım yani hücre sonundaki karakteri kopyalayıp yapıştırınca değiştirdi.Ama boşluk yapmuıştım olmamıştı:(demekki boş gördüğüm yer boş değilmiş :)
Yanlız aklıma takılan ''alt 0160'' bu tekniği anlamadım.
Saygılar,Tşkler
Her değerin bir karakteri vardır, bunlarda damga ile ifade edilir. Sizin dosyadaki boş olarak gözüken DAMGA(160) karakteridir. Bir hücreye =DAMGA(160) yazarsanız bu değeri elde edersiniz. Bu karakterinde kısayolu alt 0160 dır. Alt tuşuna basılı tutarak 0160 yazarsanız elde edersiniz..

.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Tşkler Sn.Espiyonajl değerli bilgileriniz için.Elinize Emeğinize Sağlık