Diğer Formdaki ListBoxtan TextBoxlara Veri alma

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
UserForm1 üzerinde satırlar halinde TextBoxlar bulunuyor.
İlk satırdan başlayarak sırasıyla ( Satılan Malın Cinsi ) Sütunundaki TextBoxlar çift tıklanınca UserForm2 (Stok Listesi) formu açılıyor. Buradan seçilen ürün adı ve birim fiyatı UserForm1 ( Siparış fişi doldurma formu ) ilgili i TextBox a gitsin istiyorum. Ben ilk Satırı doldurabildim ama. ilk satır doldurulduktan sonra boş olan ilk satırdan itibaren sırasıyla diğer satırlarında doldurulması gerekiyor.

Ã?rnek göndermeye çalışıyorum ama dosya boyutu çok büyük diyor. Oysa örnek dosya iki formdan oluşan bir Excel kitabı daha önce daha büyük örnekler gönderebilmiştim Bu konuda da yardımcı olabilirmisiniz.

stok sayfasını küçülttüm sorun çözüldü örnek dosyayı ekleyebildim.

Herkese neşeli günler diliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Bu soruma cevap alamadım. Eğer bu suruyu karşılayacak bir cevap daha önce verildi ise de bu hususta bilgi verebilirmisiniz.

Teşekkürler

X

xxrt

Misafir
Sorunuza cavp verilecek ama Sitenin İndexine giriş yapılamıyor.Bu nedenle biraz bekliyeceksiniz.

Birde Þunu Denermisin..
Userform1'de Bulunan TextBox1'e göndermek için..
Userform2 nin kod sayfasına : Userform1!Textbox1.Value = ListBox1.Value

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Arkadaşlar böyle birşey banada lazım oldu bilgisi olan varmı..

Bir formdaki listboxın değerini diğer formdaki textboxa aktarmak mümkünmü ???

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userform1 deki listbox1'e aşağıdaki kodu bağlayın. listbox1 taki değeri tıkladığınızda userform2 deki textbox1 e aktarılacaktır.

Kod:
Private Sub ListBox1_Click()
UserForm2.TextBox1 = ListBox1
End Sub
selamlar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Hocam sorum yanılış anlaşıldı herhalde Ben ListBoxtan veri alabiliyorum istediğim şu Alt Alta olan textboxlara veri almak istiyorum. Birinci satırda 4 adet TextBox var aynı şekilde alt alta TextBoxlar satırlar halinde. İlk TextBox tıklanınca UserForm2 açılıyor ListBoxta satışı yapılacak ürün tıklanınca boş olan ilk Satırdaki TextBoxa düşmesini istiyorum. Daha doğrusu Hangi TextBoxla tıklayara UserForm2 açılmışsa ürün adıda o TextBoxa düşsün

Ã?rnek dosya incelenirse sormak istediğim daha iyi anlaşılır sanırım, ama gönderdiğim dosya şu anda form üzerinde gözükmüyor. Yeni dosyada ataç edemiyorum.
Herhalde bir problem var!

Sağlıcakla kalan

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Sayın oerbas ben örnek dosyanızı gördüm çok iyi anlıyorum sizi.

Bende ona benzer birşey yapıyorum ve şu şekilde halletmeye çalışıyorum :

textboxa tıklanınca açılan foruma bir label ekledim ve birinci forumdan hangi textboxa tıklarsa ona göre sayı gönderdim. ve stokseçimini yaptığındada labeldeki numaraya göre textboxa atama yaptırdım.

Mantık bu ama bir sorunkla karşılaştım halledince tamamınıda gönderirim..

Umarım anlatabilmişimdir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
oerbas' Alıntı:
Daha doğrusu Hangi TextBoxla tıklayara UserForm2 açılmışsa ürün adıda o TextBoxa düşsün
Sn oerbas

yukarıdaki cümlenizde ifade ettiğinize göre benim verdiğim kod işinizi görecektir. Bunun için texbox a tıklayarak açtığınız her userformun listbox ına aşağıdaki kodu yazınız.

örnek: userform1 üzerinde bulunan textbox1 e tıkladığınızda açılan userform2 deki listbox1 e şu kodu yazınız.

Kod:
UserForm1.TextBox1 = ListBox1 
End Sub
ikinci textbox2yi tıkladığınızda ise

Kod:
UserForm1.TextBox2 = ListBox1 
End Sub
şeklinde devam eder.

Umarım doğru anlamışımdır.

selamlar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
Beyaz gölgeye selamlar

Evet yanlışlıkla yeni konu açtım kusura bakmayın.

Dostum form eskisi gibi değil gelen mesajlar açtığımda güvenlik sayfasıyla karşılanıyorum ordanda cevap gelen soruya gitmek zorunda kalıyorum bu oldukça zaman alıyor bu sorun hakkında bilgin varmı acaba

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yanlışlıkla açtığınız başlık tarafımdan silinmiştir.

bilginize.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Sayın leventm ben örnek dosyayı mail adresinize göndereyim isterseniz konuyu daha iyi anlamış olursunuz.

oerbas' Alıntı:
Dostum form eskisi gibi değil gelen mesajlar açtığımda güvenlik sayfasıyla karşılanıyorum ordanda cevap gelen soruya gitmek zorunda kalıyorum bu oldukça zaman alıyor bu sorun hakkında bilgin varmı acaba
Eminim en kısa zamanda bütün sorunlar hallolacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Ben yaptım oldu gibi oerbas email adresini verirsen sana gönderirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Kısaca yaptıklarımı anlatırsam sanırım iyi olur..

Herzaman yapdığım gibi cinsi bölümündeki textboxları cins1, cins2, cins3 ve birim fiyatı bölümündekileri birim1, birim2, birim3 diye isimlendirdim sonra textboxlara çift tıklanınca userform2 deki labele hangi textboxa basıldıysa ona göre sıra numarası gönderdim.

Sonra userform2 deki listboxa tıklandığı zaman userform1 geri dönerken controlsu kullanarak labelde yazılan rakama göre userform1deki textboxlara veriyi aktarıyor.

userform1.controls("cins" & label1).value = listbox1