Soru Diğer Sayfalardaki İşlemleri tek Sayfada Toplamak

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Arkadaşlar Exelde bir şeyler yapmak istiyorum ama beni aşıyor, yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden çok Teşekkür ederim,

Mesala Sayfa 2,3,4,5 in c5 hücrelerine girdiğim rakamları sayfa 1 in c Sütunun boş olan hücrelerine sırasıyla yazsın istiyorum.

Örnek dosyada belirtmeye çalıştım inş anlaşılabilir olmuştur.

Genel Görünüm ve Genel Toplama yardım.xlsx - 21 KB

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Aşağıdaki kodları dosyanızın BuÇalışmaKitabı/ThisWorkBook VBA bölümüne ekleyip deneyin. Kodun çalışması için aktarım yapılmasını istediğiniz sayfaların (örnek dosyanız için Ekol, Doğuş, Yurt ve Dağlı sayfalarının) G1 hücresinde x olmalıdır:

PHP:
Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
    On Error Resume Next
If Intersect(Target, ActiveSheet.Range("A5:E20")) Is Nothing Then Exit Sub
If ActiveSheet.[G1] = "x" Or ActiveSheet.[G1] = "X" Then
    If ActiveSheet.Cells(Target.Row, "F") > 0 Then
        yeni = Sheets("Genel Toplam").Cells(Rows.Count, "B").End(3).Row + 1
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "A") = ActiveSheet.Cells(Target.Row, "A")
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "B") = ActiveSheet.[A1]
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "C") = ActiveSheet.Cells(Target.Row, "B")
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "D") = ActiveSheet.Cells(Target.Row, "C")
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "E") = ActiveSheet.Cells(Target.Row, "D")
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "F") = ActiveSheet.Cells(Target.Row, "E")
        Sheets("Genel Toplam").Cells(yeni, "G") = ActiveSheet.Cells(Target.Row, "F")
    End If
End If

End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Yusuf Bey Merhaba ilgilendiğiniz için çok sağolun.

Kodu uyguladım şöyle bi sorun oluştu. Aktarım yapacağım sayfalarda, mesala Ekol sayfasının a5,hücresini Genel Toplam Sayfasında ayrı satıra b5,c5,hücresini ayrı satıra d5,e5 hücresinide ayrı satıra yazıyor. Bu hücrelerin içinde yanlış rakamı düzeltme yaptığım zaman tekrar Genel Toplam Sayfasında ayrı satıra yazıyor. Resimde Anlatmaya Çalıştım

Yusuf Bey bu arada ben çalışma sayfamı biraz güncelledim sizinde yardımlarınızla, Aynı İşlemleri Çıkış bölümü içinde yapabilirmisiniz. Yeni dosyamı göndericem kodları buna göre ayarlarsanız memnun olurum.

Adsız.jpg Genel Toplam2.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
İstediğiniz düzenlemeleri yapamayacağım maalesef, beni aşıyor.

Bu şekilde bir uygulama yerine farklı bir sistem önermek istiyorum:

Tüm verilerinizi bir sayfada, bir sütuna da firma adı belirterek giriş yapabilirsiniz. İstediğiniz raporları da ayrı bir sayfada istediğiniz verilere göre alabilirsiniz. Ekli dosyayı inceleyiniz. Veri girişi için Veriler sayfasını oluşturdum. Veri girip inceleyiniz.

Eğer sizin için uygunsa nasıl rapor almak istiyorsanız ona göre şablon oluşturun, raporlama konusunda yardımcı olmaya çalışalım. Dosyadaki eski verileriniz duruyor, ancak firma sayfalarına artık gerek olmayacak, silinebilirler.

Ekli dosyalar