Digital Sertifika ve Makroların silinmesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Forumdaki Hocalarım vasıtası ile edindiğim kodlar ile bir proje hazırladım. Proje kendi makinamda sorunsuz çalışıyor ancak başka bir makinaya aktardığımda aşağıdaki hata ile karşılaşıyor ve makrolarım siliniyor. Aynı kodlar ilk projemde sorunsuz ve işlevsel olarak her türlü makinada çalışıyor ancak yukarıda dediğim gibi son projemde hata mesajından sonra siliniyor.

Forumda bu sorunla ilgili araştırma yaptım ama istediğim yardımı bulamadım

Güvenlik düzeyi yüksek olarak ayarlandığı ve digital olarak imzalanmış bir Güvenilen Sertifika makrolara eklenmediğinden, makrolar devre dışı bırakıldı. Makroları çalıştırmak için güvenlik ayarını daha düşük bir düzeye indirin (önerilmez) veya makroların, Sertifika Yetkilisi tarafından verilmiş bir sertifika kullanan yazar tarafından imzalanmasını isteyin

dedikten sonra proje excel de kurtarılmış dosyalar arasına makroları silinmiş olarak ekleniyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Yukarıdaki sorunla ilgili ne yapmam gerektiği hususunda yardım edebilecek kimse yokmu acaba. Kodları iki gündür kontrol ediyorum ve bir projede çalışırken diğer projemde çalışmıyor ve sertifika sorunu çıkartıyor. İşin garibi çalıştığım makinada sorunsuz ama bir başka makinada kodlar çalışmıyor. 4 ayrı makinada denedim biriside evimdeki makinam