DİLİMLEYİCİ ÇALIŞMIYOR

Excel Vers. ve Dili
2016
Merhaba sevgili arkadaşlar,

Dashboard hazırladım tablo oluşturdum pivot kullandım ve dilimleyici kullandım.
Hazırladığım tabloya hergün alt alta veri ekleyerek gitmem gerekiyor.
Birkaç satır veriyi tabloya ekledim, tabloyu ve pivotları yeniledim ancak dilimleyiciler çalışmıyor.
Daha doğrusu dilimleyiciler filtreleme yapmıyor.
Kontrol ediyorum herşey normal görünüyor, rapor bağlantıları da uyumlu ancak dilimleyiciler birbiriyle konuşmuyor ve filtreleme yapmıyor.

Kıymetli desteklerinizi rica ederim. Teşekkürler.

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-12-2027
Dilimleyici ve Pivot Tablo Arasındaki Bağlantıları Kontrol Edin:
  • Dilimleyicinin, pivot tablonuzla doğru şekilde bağlantılı olduğundan emin olun. Bunu kontrol etmek için dilimleyiciye sağ tıklayın ve "Dilimleyici Seçenekleri" veya "Dilimleyici Bağlantıları" seçeneğine gidin. Buradan hangi pivot tablolara bağlı olduğunu görebilirsiniz. Bağlantıların doğru olduğundan emin olun.
  • Pivot Tabloyu Yeniden Oluşturun:
    • Bazen, pivot tablonuzdaki veri kaynağını yeniden oluşturarak veya verileri güncelleyerek sorun çözülür. Pivot tablonuzun kaynak verilerini gözden geçirin ve gerekiyorsa yeniden oluşturun.
  • Dilimleyici ve Pivot Tablonun Veri Aralıklarını Kontrol Edin:
    • Dilimleyicinin ve pivot tablonuzun verilerinin aynı aralıkta olduğundan emin olun. Verilerinizde boşluklar veya uyumsuzluklar olabilir.
  • Pivot Tabloyu ve Dilimleyiciyi Güncelleyin:
    • Pivot tabloyu ve dilimleyiciyi güncelleyerek bazen sorunu çözebilirsiniz. Pivot tablonuzun üzerinde sağ tıklayarak "Yenile" seçeneğini seçin. Aynı şekilde, dilimleyiciyi de güncelleyebilirsiniz.
  • Veri Türlerini Kontrol Edin:
    • Dilimleyiciler ve pivot tablolar verilerin belirli türlerini (metin, tarih, sayılar) bekler. Veri türlerinin uyumlu olduğundan emin olun. Özellikle tarih ve sayı formatlarına dikkat edin.
  • Boş Satır veya Hatalı Veriler:
    • Veri kümenizde boş satırlar veya hatalı veriler olup olmadığını kontrol edin. Bazen bozuk veriler dilimleyici ve pivot tablonun doğru çalışmasını engelleyebilir.
  • Excel veya Diğer Yazılım Güncellemeleri:
    • Kullanmakta olduğunuz yazılımın güncel olduğundan emin olun. Güncellemeler bazen yazılımın hatalarını düzeltir ve işlevselliği iyileştirir.
  • Slicer'ın Yeniden Eklenmesi:
    • Dilimleyiciyi kaldırıp tekrar eklemek bazen işe yarar. Yeni bir dilimleyici ekleyin ve tekrar bağlayın.