Dış Cephe Mantolama Metraj ve Hakediş

Dış Cephe Mantolama Metraj ve Hakediş
Merhabalar,
Dış cephe mantolama metrajı ve hakedişi ile ilgili detaylı dokümana ihtiyacım var
Elinde olan varsa lütfen paylaşabilir mi...
Ölçüm şekli, imalat kalemleri vs..

TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
Dış cephe mantolama metrajının diğer herhangi bir metrajdan farkı yoktur. dış sıva metrajını nasıl yapıyorsanız aynı şekilde hesaplayabilirsiniz, boşlukları düşüp, boşluk yanlarını hesaba katmanız gerekir.
mantolama metrajına giren imalat kalemleri sözleşmede belirlenmiş olmalıdır.
muhtemelen taşeron hakedişi yapacaksınız, bu durumda sözleşmenizde mantolamaya dahil olan başka imalatlarda varsa teklif fiyatı ve yapım esaslarında belirtilmiş olmalıdır.
örneğin, mantolama altında ısı izolasyonu varsa, bu ayrı bir imalattır ama birim fiyata dahil olup olmadığı sözleşmede yazılmış olmalıdır.

İŞte Kalemler

N AÇIKLAMA BİRİM
A SUBASMAN ALTI XPS MANTOLAMA 5 cm (80 cm) m²
B EPS MANTOLAMA 4 cm m²
C EPS MANTOLAMA 6 cm m²
D EPS MANTOLAMA 8 cm m²
E TAŞ YÜNÜ 4 CM MANTOLAMA m²
F TAŞ YÜNÜ 2 CM PENCERE KENARI İZOL. m²
G TAŞ YÜNÜ 4 CM KAT ARALARI İZOL. mt
H DIŞ CEPHE BOYA m²
I DAMLALIK PROFİLİ mt
J FUGA mt
K İSKELE m²

İskele Metraji Hk

İskele Metrajinda Kapi Pencere DÜŞÜlÜrmÜ?
TeŞekkÜrler.........

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
imalat kalemlerinizin metrajı birimi m² olanlar yüzey alanlarıdır, dolayısıyla sıva veya boya metrajı gibi hesap yapabilirsiniz.
iskele için; oturduğu yüzel ile saçak alt yüzeyi arasındaki aralık iskelenin yüksekliğidir. binanın zemin kat uzunluğu genişliğidir.
bu hesapdan boşluk düşülmez, varsa girinti çıkıntı gibi yerlerde ilave edilir. pozno 21.065 dir. www.birimfiyat.com dan yapım şartları ve nasıl ölçüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
1
Mantolama Tavsiye

Ileride internetten bu sayfayi bulacak arkadaslara bi yardimci olayim.

http://www.mantolama.co/

Bu siteye bi bakin derim.Siz bi mantolama fiyat teklif istiyorsunuz binanizin bilgilerini giriyorsunuz (orn:mantolama yapilacak alanin yuzolcumu) sonra mantolama firmalari size fiyat veriyor.Sizde istediginizle anlasip isinizi yaptirabiliyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
Excel Verisyonunu
Metro da sıra beklerken arkamdaki adamın telefon konuşmasına ister istemez kulak misafiri oldum ve karşısındaki kişiyle mantolama hakkında konuştuklarını duydum. Telefon konuşmasından sonra mantolama hakkında biraz konuştuk. Mantolamanın günlük hayatta büyük avantajları olduğunu, mantolamanın tasarruf bakımından çok katkısı olduğunu, mantolamanın mâliyetin az ama veriminin yüksek olduğuna inandırdı beni açıkçası. Eve geçtiğimde mantolamayı internet üzerinden detaylı bir araştırmadan sonra evimiz ve bizim içinde yararlı olduğunun kararına vardım. Çevremizdeki mantolama yapan firmalar ile görüştükten sonra binamıza mantolama sistemi uygulattırdım.