dış kaynaga otomatik gitme

Excel Vers. ve Dili
office xp
Arkadaşlar elimde iki ayri excel çalışması var birinde degerler mevcut digerindede bu degerlerden yararlanarak formülize ve sonuçlar şeklinde fakat takıldıgım birşey var.Normalde excel çalışmasının içinde bulunan bir degeri diger sayfaya çagırdıgımda baglantı saglanıyor sorun yok fakat o diger sayfaya gittigimde o yazıya çift tıkladıgımda diger kaynaga dönmesini istiyorum.
Yani kısaca çift tıkladıgımda dış kaynaga gidip bak bunu burdan almışım demek istiyorum umarım çok saçmalamamışım ve derdimi anlatabilmişimdir.:)
saygılar..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Daha kısa bir yol bulunabilirmi veya hazır bir komutu mevcutmu bilmiyorum ama aşağıdaki kodu sayfanın kod sayfasına kopyalarsanız bağlı olan hücrelere çift tıkladığınızda bağlandığı hücreye gider.

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Cancel = True
If ActiveCell.HasFormula = False Then Exit Sub
deg = Replace(ActiveCell.Formula, "=", "")
ilk = InStr(deg, "!")
hucre = Right(deg, Len(deg) - ilk)
Sheets(Left(deg, ilk - 1)).Select
Sheets(Left(deg, ilk - 1)).Range(hucre).Select
End Sub
Not: Sadece sayfalar arasında çalışır.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 Türkçe
Sayın leventm,
dosyalar arası veri çağırabilen kodlar nelerdir
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
office xp
Daha kısa bir yol bulunabilirmi veya hazır bir komutu mevcutmu bilmiyorum ama aşağıdaki kodu sayfanın kod sayfasına kopyalarsanız bağlı olan hücrelere çift tıkladığınızda bağlandığı hücreye gider.

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Cancel = True
ilk = InStr(deg, "!")
hucre = Right(deg, Len(deg) - ilk)
Sheets(Left(deg, ilk - 1)).Select
Sheets(Left(deg, ilk - 1)).Range(hucre).Select
End Sub
Not: Sadece sayfalar arasında çalışır.
arkadasım öncelikle yardımların için çok teşekkürler.Ama istedigimi saglamadı istedigim şu önce bi eklentiyi bi indirir açarsan anlatmam daha kolay olacak.Şimdi bu eklentide iki tane excel çalışması var biri karayolları fiyat analizi digeri birim fiyat cetveli.şimdi karayolları fiyat analizini açarsan bi.karşına geldimi bak şimdi ordaki 1901,1902,1902/1... şeklinde yazan kutucuk içindeki nolar poz numaraları şimdi ben bu poz noyu birim fiyat cetveli çalışması içerisindeki 1901-3.597 Makine analizleri içerisiden baglantı gösterdim yani = dedim gittim o pozu diger çalışmadan seçtim anlıyacagın.Şimdi anlatabildiysem umarım sorum şu şimdi ben karayolları fiyat analizi içindeki 1901 e çift tıkladıgımda birim fiyat cetveli çalışması içerisindeki 1901-3.597 Makine analizleri içerisideki 1901 i açmasını istiyorum böylece sonuç karşılaştırma,yada eksikleri giderme yada eklenti yaparken zorlanmıycam yoksa benim bu kitabı bitirmem aylarımı alacak lütfen yardımcı olursan sevinirim... Not:Bu örnek daha kitabın %6 sı veya 7 si yani anlıyacagın bu özellige gerçekten ihtiyacım var.
saygılar Levent kardeşim....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin. Formüllü hücreyi çift tıkladığınızda formül içindeki dosyayı açacaktır.

Kod:
Cancel = True
ilk = InStr(deg, "]")
hucre = Replace(Replace(Left(deg, ilk - 1), "[", ""), "'", "")
Workbooks.Open Filename:=hucre
End Sub