dış ticarette dosya takibi

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-03-2029
e ticarette sektörümüzle ilgili bulduğumuz yabancı firmalara mail atıyoruz.bu günde 20 - 30 tane kadar oluyor.40 veya 50 gün sonra bu maiiler arasından bir mail geldiği zaman bu şirket kimdi ne demiştik gibi korkuya takılıp telaşla maillerimizi kontrol ediyoruz.
bu çok büyük zman kaybına neden oluyor du sonradan dosyalama yöntemine geçtik buda aşırı derecede evrak birikmesine ve zaman kaybı nı önleyemedi.
excelde şöyle birşey olmalı ben hangi şirkete mail atacaksam şirketin bilgilerini data oluşturup ne yazdığımı tarih olarak buraya yazacağım.karşı taraftan da mail geldiğinde mail adresinden veya başka ne olabilir referans no olabilir ona göre ratıp datadan bu bilgilere en kısa zamanda ulaşayım.

İşte sorun burada sizce nasıl bir dosya hazırlamalıyım?Fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Saygılar
Halil Kutuka

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
KuTuKa, konuyla ılgılı olarak jale hm.ın ornek bı access verıtabanı vardı onu ınceledınmı ? lınkını bulamadım aratabılırmısın .
onda bazı degısıklıkler yaptıktan sonra ıstedıgın gıbı olabılır ok
kolay gelsın

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
malesef bende bulamadım sayın cyberwolf1980, sayın jale ye özel mesaj attım o cevap verebilir inşallah.

halil

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba Arkadaşlar :)

Çok uzun bir ara verdiğimi biliyorum lütfen affedin.İşlerimin yoğunluğundan foruma hiç uğrayamıyorum.
Maalesef bende bulamadım bahsedilen dosyamı. :(.Laf aramızda tam bu isteği karşılayan bir dosyam varmıydı ondanda çok emin değilim.:):)

Ben şöyle yapıyorum bu tip işlerimi:
Microsoft outlookda:
Tools/rules and alert/new rules ......yani mailler ilgili folderlara otomatik olarak geliyor.Basit ve kullanışlı bir yöntem bence.

Herkese iyi çalışmalar

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
19-03-2029
office de benim işimi araçlar menüsünde kural sihirbazı halledebilir gibi gözüküyor ama nasıl yapılacağına emin değilim outlook da bu özelliği kullananlardan yardım istiyorum ?Acaba nasıl işlemlerde kullanılıyor ve nasıl işliyor?

Saygılar
Halil