Dizinlerdeki resimleri userform üzerinde göstermek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2003
Diyelim ki elimizde 15 adet dizin var.Tabii bunların alt dizinleri var. Bu dizinlerde resimler var. Userform oluşturduğum zaman bir "ana kategori" combobox olmasını istiyorum. ikinci combobox ise "alt kategori " olsun istiyorum. combobox1 seçtiğim zaman ana kategori ismi gelsin. combobox2 seçtiğim zaman alt kategori gelsin diyorum. bu işlemleri uyguladığım zaman karşıma resim gelecek. Bu birinci aşamaydı;
ikinci ise gelen her bir resmin userformda textboxa açıklaması gelsin. diyorum. Yeri geldiği zaman açıklamaları değiştirebileyim.
3.aşama; dizinlere ihtiyaç duyduğum zaman bir resim attım. bu yüzden dosyanın güncellenmesi gerekmektedir.
4. aşama; Seçtiğimiz resmin 2 farklı şekilde yazdırılmasını istiyorum. birincisi ise sadece resim ve ikincisi ise resim ve yazıyla beraber olsun istiyorum.

Yapmak istediğim bir projedir. Maalesef acemi olduğumdan yapamamaktayım. Userform nesnelerinin birbiriyle olan bağlantılarını çözemediğim için ve böyle detaylı bir şeyi yapabilecek kapasitede kendimi göremediğimden siz değerli excel dostlarından yardımlarınızı bekliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...